تبلیغات

رامبد جوان شاگرد احسان قائم‌ مقامی شد

کد خبر: ۳۷۲۸۶۷

۳۴۵  بازدید

خبرآنلاین: احسان قائم مقامی، استاد بزرگ شطرنج ایران، با حضور در برنامه «خندوانه»، آینده‌ای روشن را برای این رشته ورزشی که جوان‌ترین تیم ملی کشور را دارد، پیش بینی کرد.

شامگاه پنجشنبه 28 مرداد، برنامه «خندوانه» بر خلاف آنچه پیشتر اعلام شده بود، میزبان هموطنان کرد کشورمان نبود و به‌جایش شاهد حضور احسان قائم‌مقامی شد. گویا برنامه‌ای که دارای تم کردی است، در روزهای آینده پخش خواهد شد.

در ابتدای برنامه، قائم‌مقامی در واکنش به احوال پرسی رامبد جوان پاسخ داد: «حال من هم مثل مردم این روزها بهتر است و همه دارند تلاش می‌کنند برای ایران بهتر. علاوه بر این، مدتی است شطرنج ایران در حال تجربه موفقیت‌های بسیار خوبی است که همگی خوشحال کننده‌اند.»

او ادامه داد: «استقبال از شطرنج به نسبت ده سال قبل بسیار بیشتر و بهتر شده و در واقع بی‌نظیر بوده است. می‌توانم بگویم پر امید‌ترین رشته ورزشی ما شطرنج است. من با 34 سال سن کاپیتان تیم ملی شطرنج هستم، اما میانگین تیم ملی شطرنج ما 15 سال است. استعدادهای نوجوانی در این تیم وجود دارند که می‌توان سال‌ها از آنها شنید و به حضورشان بالید.»

قائم‌مقامی در پاسخ به این پرسش که شطرنج چه تاثیری در نگاه و رفتارش در زندگی داشته است، گفت: «باعث می‌شود خودت منتقد خودت بشوی و برای بهتر شدن همیشه بکوشی. پرداختن به شطرنج به خودشناسی کمک می‌کند.»

این‌جای برنامه بود که رامبد جوان از احسان قائم مقامی درخواست کرد که شاگرد شطرنج او شود که با موافقت این استاد بزرگ روبرو شد.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی