تبلیغات

بخشنامه کارت اعتباری به بانک‌ها ابلاغ شد

بخشنامه صدور کارت‌های اعتباری در راستای برنامه‌ها و سیاست‌های اقتصادی دولت برای تحرک بیشتر در بخش واقعی اقتصاد، افزایش تقاضای کل برای خروج از رکود و افزایش رفاه خانوار‌ها، توسط بانک مرکزی به شبکه بانکی ابلاغ شد.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : در راستای برنامه‌ها و سیاست‌های اقتصادی دولت در سال جاری مبنی بر تحرک بیشتر در بخش واقعی اقتصاد، افزایش تقاضای کل برای خروج از رکود و افزایش رفاه خانوار‌ها، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بخشنامه صدور کارت‌های اعتباری را به شبکه بانکی ابلاغ کرد. فرشاد حيدري معاون نظارت بانک مركزی در این زمینه گفت: این کارت‌ها برای تامین تسهیلات خرد و ایجاد رضایت بیشتر هموطنان گرامی در استفاده از تسهیلات خرد بانکی است و برای هر متقاضي واجد شرايط، بر اساس اعتبار سنجي و بررسي توان پرداخت شهروندان  يک کارت اعتباري اعطا می شود. گفتنی است کارت‌های اعتباری در سه سطح برنزی (تا سقف یکصد میلیون ریال)، نقره‌ای (تا سقف سیصد میلیون ریال) طلایی (تا سقف پانصد میلیون ریال) و برحسب توان بازپرداخت اقساط متقاضیان صادر خواهد شد.

او افزود: با استفاده از کارت‌های اعتباری، معاملات به‌صورت واقعی‌تر انجام گرفته و از انجام معاملات صوری جلوگیری می شود چرا که این کارت‌ها باعث حذف دریافت فاکتور توسط شهروندان و ارایه آن به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات خواهد شد و رفت و آمد به بانک‌ها را کاهش خواهد داد.

حیدری تصریح کرد: رواج سریع‌تر کارت های اعتباری موجب افزایش سطح رضایت مردم از نظام بانکی می‌شود و هموطنان گرامی می‌توانند نیازهای مالی خود را برای خرید کالاها و خدمات تامین کنند. این کارت‌ها علاوه بر امکان خرید کالا، امکان خرید انواع خدمات از جمله خدمات آموزشي ، درماني، بيمه اي ، حمل و نقل و ... را برای هموطنان گرامی فراهم می کند.

او خاطرنشان کرد: نحوه استفاده از کارت های اعتباری به این صورت خواهد بود که شهروندان در طول ماه نسبت به خرید کالا و خدمات مورد نیاز خود اقدام می کنند و چنانچه قادر به پرداخت بدهی خود در پایان ماه نباشند، مانده بدهی آنان  به مدت 12 تا 36 ماه تقسیط می شود.

معاون نظارت بانک مركزی اذعان داشت: کارت‌های اعتباری به تدریج جایگزین تسهیلات خرد مانند تسهیلات خرید خودرو، کالای مصرفی با دوام، جعاله و ... می‌شود. بر اساس برنامه ابلاغی به شبکه بانکی کشور، بانک‌ها موظف شده‌اند تا پایان شهریور‌ماه سال جاری، اقدامات لازم برای اجرایی شدن این خدمت جدید را فراهم و کارت‌های اعتباری را به هموطنان گرامی ارایه کنند.

حيدري در پايان گفت: كارتهاي اعتباري براساس عقد مرابحه صادر  و سود آن براساس نرخ سود مصوب شوراي پول و اعتبار است.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی