تبلیغات

«آسمان آبی روبات ها» با عروسکی غول پیکربه جشنواره ی نمایش تهران – مبارک می آید

به گزارش روزجمعه ی گروه فرهنگی ایرنا، به نقل ازستاد خبری شانزدهمین جشنواره ی بین المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک، این کارگردان تئاتر مهم ترین ویژگی این اثر را عروسک روبات غول پیکری دانست که در اجرای این پرفورمنس(هنراجرا) از آن استفاده می شود.
شفیعی افزود:عروسک ها در ایالت کالیفرنیای آمریکا مورد استفاده صنعتی قرار می گیرند و عروسکی مشابه آنچه در آنجا استفاده می شود، برای نخستین بار در جشنواره ی تئاتر عروسکی تهران - مبارک رونمایی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه این عروسک را زهره مرتضوی طراحی و ساخته است، ادامه داد: عروسک غول پیکرما کاملاً بومی سازی شده، چون وارد کردن چنین عروسکی از آمریکا هزینه ی بسیار بالایی دارد اما طرّاح ما به مدت پنج سال برای طراحی و ساخت این عروسک وقت گذاشته و امیدواریم تولید آن به صورت انبوه انجام شود.
شفیعی گفت: عروسک ما جنبه ی هنری و صنعتی دارد و استفاده از آن به نفع محیط زیست است و با به کارگیری آن، به شعار «آسمان آبی و زمین پاک» نیز توجه می کنیم که مدت ها است آن را می شنویم.
این کارگردان تئاتر درباره ی درون مایه ی این پرفورمنس نیز توضیح داد: در این اثر به مشکل کمبود آب، محیط زیست و آلودگی هوا توجه داریم و این پرفورمنس به صورت بی کلام اجرا می شود.
به گفته ی او این پرفورمنس (هنراجرا) برای مخاطب رده سنی نوجوان و بزرگسال به نمایش درخواهد آمد.
در اجرای این اثر نمایشی که نویسندگی و کارگردانی آن بر عهده ی امیرحسین شفیعی است، روح الله سنایی و علیرضا کاظم زاده، بازی دهنده ی عروسک و بازیگر هستند.
پرفورمنس «آسمان آبی روبات ها» هم زمان با برگزاری شانزدهمین جشنواره ی تئاتر عروسکی تهران - مبارک از یکم تا هفتم شهریور ماه در فضای باز مجموعه ی تئاتر شهر اجرا می شود که این اثر نمایشی ساعت 20 اجرا می شود.
شانزدهمین جشنواره ی بین المللی تئاتر عروسکی تهران - مبارک یکم تا هفتم شهریور ماه با دبیری مرضیه برومند در تهران برگزار می شود.
فراهنگ**3067**1724

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی