تبلیغات

مبادی مرزهای رسمی ایران و پاکستان افزایش یافت / شاهد افزایش امنیت و کاهش قاچاق خواهیم بود

مجید آقابابایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره مرزهای شرقی کشور با پاکستان و افزایش مبادی ورودی و خروجی با کشور همسایه اظهار کرد: تنها مرز مشترک جمهوری اسلامی ایران و پاکستان میرجاوه نام داشت که پوشش 928 کیلومتری مرز مشترک میان دو کشور را انجام می‌داد.

وی ادامه داد: به پیشنهاد وزارت کشور و با تایید دولت، افزایش مرزهای میان دو کشور مورد توجه قرار گرفت و مرزهای ریمدان در چابهار و پیشین در سراوان از این پس به عنوان مرزهای رسمی در کنار میرجاوه فعال خواهد بود.

مدیر کل مرزی وزارت کشور تصریح کرد: تاکنون مبادلات میان تجاری ایران و پاکستان یک میلیارد دلار بوده که دولت در نظر دارد میزان رقم آن را تا پنج میلیارد دلار افزایش دهد و این موضوع مستلزم افزایش مبادی ورودی و خروجی بوده است که این مهم نیز در نظر گرفته شد و مرزهای ریمدان و پیشین اثرگذار خواهد بود.

آقابابایی افزود: ورود و خروج مسافر، ترانزیت کالا و به همراه عبور و مرور خودروهای حامل کالا بخشی از فعالیت‌های سه مرز میان ایران و پاکستان خواهد بود که ثمرات زیادی را به دنبال دارد.

وی خاطرنشان کرد: افزایش مبادلات تجاری میان دو کشور، کاهش ورود و خروج کالای قاچاق و گسترش امنیت بخشی از ثمرات بیشتر شدن مبادی ورودی و خروجی مرزهای میان ایران و پاکستان است.

انتهای پیام/

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی