تبلیغات

امام جمعه سمنان: تخریب و تضعیف دولت جایز نیست

نماینده ولی فقیه در استان سمنان و امام جمعه سمنان، ضمن تبریک هفته دولت گفت: تخریب و تضعیف دولت جایز نیست.

به گزارش ایسنا، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی امروز در خطبه های این هفته نمازجمعه سمنان با بیان اینکه انتقاد جایز است اما تخریب نه اظهار کرد: همه دولت ها به خطر تنفیذ مقام معظم رهبری و حمایت های معظم له از دولت، از مشروعیت کامل برخوردارند و تخریب آنها جایز نیست.

وی با بیان اینکه شهیدان رجایی و باهنر خدمات زیادی به مردم داشتند، افزود: ساده زیستی، مردمداری و دوری از اشرافی گری سبب شد که این شهیدان در دل مردم جای بگیرند.

امام جمعه سمنان، حمایت از دولت های نظام مقدس اسلامی را وظیفه همگان دانست و گفت: دولت نیز باید به جای ورود به بازی های سیاسی به فکر رفع مشکلات مردم باشد.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با بیان اینکه دولت نیز به جای جناح بازی باید به فکر معیشت مردم باشد، توصیه کرد: دولت به جای آلوده شدن به بازی های سیاسی تلاش کند مشکلات اقتصادی و خصوصا معیشت مردم را حل کند.

شاهچراغی، به انتقاد از انتقادات مغرضانه پرداخت و افزود: نقد اگر منصفانه و سازنده باشد خوب است اما نباید به بهانه نقد دولت و دیگر ارکان نظام را تخریب کرد. دولت ها باید توصیه های رهبری انقلاب را مدنظر قرار دهند.

وی، دولتمردان تدبیر و امید را به پاسخگویی به مطالبات مردم ترغیب کرد و گفت: مردم انتظار دارند دولت ها به مشکلات آنها و خصوصا قشر ضعیف جامعه توجه بیشتری داشته باشد.

شاهچراغی، از رژیم صهیونیستی، داعش و رژیم آل سعود به عنوان یک مثلث شوم نام برد و گفت: این مثلث شوم به دنبال از بین بردن و براندازی نظامی مقدس اسلامی هستند اما آنها و ارباب بزرگشان امریکا این آرزو را به گور می برند.

وی با اشاره به در پیش بودن روز مساجد گفت: مسجد در اسلام همواره از جایگاه خاصی برخوردار بوده و از همین رو امام راحل از مساجد به عنوان سنگر نام برد.

امام جمعه سمنان بر لزوم توجه بیشتر به مساجد تاکید کرد و افزود: مساجد باید به مراکز فرهنگی تبدیل شوند تا مردم و جوانان مساجد را پر کنند.

وی با انتقاد از جریمه بالای بانک ها گفت: بسیاری از علما این جرائم بانکی را حرام می دانند.  برخی از مردم مبلغ کمی وام گرفتند اما امروز با جرایم بانکی چندبرابر مواجه شدند.

امام جمعه سمنان با بیان اینکه بسیاری از مردم از دیرکرد بانک ها و جرایم ناراضی و گله مند هستند، اظهار کرد: برخی از این شهروندان می گویند که 10 میلیون وام گرفتند و امروز در ظرف چند سال هفتاد میلیون شده و قادر به بازپرداخت آن نیستند.
انتهای پیام

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی