تبلیغات

رئیس مرکز راهبردی مطالعات اسلامی حوزه: همه باید از تولید داخلی حمایت کنند

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید حسین میر معزی در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه قم در مصلای قدس این شهر با تاکید بر ضرورت حمایت از تولید داخلی از سوی دولت و مردم خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان نیز باید با یک حرکت جهادی کمیت و کیفیت کالای تولیدی خود را افزایش دهند تا مردم نسبت به مصرف محصولات آنها تمایل و گرایش پیدا کنند.
وی تصریح کرد: اگر تولید داخلی با تمام ظرفیت انجام شود ولی تقاضایی از سوی مردم برای آن نباشد، این تولیدها در انبار ذخیره می شود و تولید کننده نمی تواند هزینه های تمام شده اجناس تولیدی خود را تامین کند و در نتیجه ورشکست می شود.
وی خاطرنشان کرد: این مساله در ایران از یک پیشینه و سابقه تاریخی برخوردار است و علمای بزرگ در وضعیت های حساس اقتصادی کشور مردم را نسبت به استفاده از کالاهای بومی سفارش می کردند.
میر معزی در بخش دیگری از سخنان خود درون زایی را یکی از ویژگی های اقتصاد مقاومتی ذکر کرد و گفت: برای رسیدن به قدرتی برتر در قیاس با کشورهای استکباری ما نمی توانیم به همان کشورهای استکباری تکیه و از ظرفیت های آنها استفاده کنیم.
وی یادآور شد: اگر قرار باشد چشم ما به دست این قدرت ها باشد، آنها به ما فرصت رسیدن به قدرت را نمی دهند، از این رو باید نیازمندی های خود را از داخل کشور برطرف نماییم.
وی با اشاره به روایتی از امیرالمومنین(ع) اضافه کرد: ما به هر کس که نیاز داشته باشیم اسیر او خواهیم بود و از هر کس نیز که بی نیاز شویم، همتای او می شویم، پس به این دلیل باید برای رسیدن به قدرت بر ظرفیت های داخلی خود تکیه کنیم و تولید ملی را مورد حمایت قرار دهیم.
7403 / 1175

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی