تبلیغات

آیین اختتامیه دوره آموزشی گفتمان نخبگان علوم انسانی در قم برگزار شد

به گزارش ایرنا، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در این آیین با اشاره به برگزاری اردوهای علمی در سراسر کشور و استان قم، خاطرنشان کرد: این اردوها بیشتر با رویکرد عمومی و اعتقادی است، اما در این اردوی دو هفته ای، مباحث علمی و اسلامی در رابطه با علوم انسانی مطرح شد که با حیات جامعه بشری مرتبط است.
حجت اسلام والمسلمین حمید پارسانیا ضرورت ارتقاء سطح تعامل حوزه و دانشگاه را مورد توجه قرار داد و گفت: شاید امروز کمتر اندیشمندی باشد که به ضرورت پرداختن به علوم انسانی و بومی شدن علوم در جوامع اسلامی توجه نداشته و به نوعی به نظریه پردازی در این عرصه ها نپرداخته باشد.
وی با بیان این که در این اردو تلاش کرده ایم تا ابعاد جدیدی از علوم انسانی را به دانش پژوهان برتر در این حوزه نشان دهیم، تصریح کرد: انقلاب اسلامی این فرصت ارزشمند را در برابر ما قرار داده است تا برای اسلامی شدن و بومی سازی علوم گوناگون به ویژه علوم انسانی گام برداریم.
در پایان این آیین از دانشجویان و دانش پژوهان برتر شرکت کننده در این دوره آموزشی با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل به عمل آمد و از کتاب درس گفتار نخستین دوره گفتمان نخبگان علوم انسانی رونمایی شد.
دومین دوره گفتمان نخبگان علوم انسانی با حضور 300 تن از دانشجویان و نخبگان برتر علوم انسانی از سراسر کشور در روزهای 15 تا 29 مردادماه جاری با حضور استادان برجسته حوزوی و دانشگاهی در مجموعه فرهنگی وسف در استان قم برگزار شد.
8146 / 1175

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی