تبلیغات

ایجاد دانشگاه های تک جنسیتی نقش مهمی در پیشرفت علمی کشور دارد

به گزارش ایرنا، علیرضا باقری ثالث در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه قم در مصلی قدس این شهر اظهار داشت: موضوع تفکیک جنسیتی در راستای عدالت محوری و دوری از اختلاط های بی مورد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی با اشاره به تاسیس دانشگاه حضرت معصومه(س) به عنوان نخستین دانشگاه تک جنسیتی کشور در سال 1386 خاطرنشان کرد: این هدف گذاری ابتدا از قم کلید خورد و با توجه به پنج دوره دانش آموختگانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، مسیر موفقی را طی نموده است.
باقری ثالث هم چنین با اذعان به این که طی 9 سال فعالیت این دانشگاه تقریبا هیچ پرونده اخلاقی در آن نداشتیم، گفت: علاوه بر بالا رفتن کیفیت آموزشی و درصد قبولی در کنکور کارشناسی ارشد، طول مدت تحصیل نیز کاهش یافته است، به نحوی که بیشتر دانشجویان با گذراندن 7 نیم سال تحصیلی به عنوان دانش آموخته از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند.
وی با اشاره به حمایت علما و مراجع تقلید از دانشگاه حضرت معصومه(س)، ابراز امیدواری کرد: با گسترش چنین دانشگاه هایی شاهد رشد آموزش عالی در کشور باشیم.
باقری ثالث خاطرنشان کرد: به طور حتم این حرکت ها و تلاش هایی که بر مبنای اسناد بالا دستی مانند سند اسلامی شدن دانشگاه ها و نقشه جامع علمی در حال انجام است، باعث پیشرفت بیش از پیش کشور خواهد شد.
7403 / 1175

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی