تبلیغات

ناسا برای اولین ماموریت نمونه برداری از سیارک آماده می شود

به گزارش روز جمعه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی ساینس دیلی، این ماموریت به دانشمندان کمک می کند تا در مورد چگونگی تشکیل سیارات و چگونگی آغاز حیات مطالعه کنند و دانش ما را در مورد سیارک هایی که احتمال برخورد به زمین دارند ، تقویت کنند.
در این مامورت فضاپیمای OSIRIS-REx به سیارک Bennu که در نزدیکی زمین قرار دارد می رود و یک نمونه از این سیارک را برای بررسی به زمین بازمی گرداند.
قرار است این فضاپیما روز پنجشنبه 8 سپتامبر (18 شهریور) ساعت 7:5 دقیقه به وقت شرق آمریکا از پایگاه فضایی 'کیپ کاناورال' در فلوریدا پرتاب شود.
این فضاپیما که چهار هزار و 650 پوندی (دو هزار و 110 کیلوگرمی) وزن دارد در یک دوره پرتاب 34 روزه که روز هشتم سپتامبر ( 18 شهریور) آغاز می شود، توسط یک فروند راکت 'Atlas V 411' پرتاب می شود و در سال 2018 به سیارک هدف خود می رسد.
این فضا پیما بعد از بررسی دقیق سیارک Bennu به منظور مشخص کردن ویژگی های این سیارک و قرار دادن پایگاه های نمونه برداری خود، میان دو و 70 انس (حدود 60 تا دو هزار گرم) از مواد سطحی این سیارک را با بازوی روباتیک خود جمع آوری می کند و این نمونه را در سال 2023 از طریق یک کپسول که قابلیت جدا شدن دارد، به زمین باز می گرداند.
پرتاب فضاپیمای OSIRIS-REx آغاز یک سفر هفت ساله برای بازگرداندن نمونه های سالم و دست نخورده از سیارک Bennu به زمین است.
علمی**2038**1601**

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی