تبلیغات

دوران خدمت سربازی چگونه بدون پرداخت حق بیمه جزو سابقه محسوب می شود؟

دوران خدمت سربازی چگونه بدون پرداخت حق بیمه جزو سابقه محسوب می شود؟

جامعه > مشکلات مردم - از کسانیکه قبل از رفتن به سربازی شاغل باشند و حق بیمه پرداخت کرده باشند حق بیمه‌ای بابت سربازی برای سابقه بیمه دریافت نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کاربری در صفحه مشکلات مردم نوشته است: "من از دوستانم شنیده ام اگر کسی قبل از خدمت مدت دو سال سابقه بیمه اجباری داشته باشد و بعد برود خدمت سربازی ....بعد از اینکه از خدمت ترخیص شد هر وقت خواست اقدام کند برای اینکه سابقه خدمت اش را به سابقه بیمه تامین اجتماعی اش اضافه کند لازم نیست مبلغی را بابت حق بیمه دوران خدمت به سازمان تامین اجتماعی بدهد. ایا این مطلب و شنیده من درست هست و شما تایید می کنید؟"

در این زمینه روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی پاسخ داد: از کسانی که قبل از تاریخ  اردیبهشت سال 83 طبق قانون اصلاح تبصره ماده 14 قانون کار و الحاق یک تبصره به آن خدمت سربازی را گذرانده اند حق بیمه ای بابت بیمه سربازی دریافت نمی شود.
به شرط آن که قبل از رفتن به سربازی اشتغال داشته و حق بیمه به سازمان پرداخت کرده باشند و پس از سربازی نیز مشمول بیمه تامین اجتماعی باشند.

46232

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی