تبلیغات

فرودگاه‌های اقلیم کردستان به دلیل عملیات‌ روسیه تعطیل می‌شوند

فرودگاه‌های اقلیم کردستان به دلیل عملیات‌ روسیه تعطیل می‌شوند

بین الملل > خاورمیانه - ایسنا نوشت: مسئولان اقلیم کردستان اعلام کردند که قصد دارند پروازها در فرودگاه‌های اقلیم کردستان را متوقف کند تا زمینه را برای تشدید حملات روسیه علیه داعش در سوریه فراهم آورند.

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، به مسئولان فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه گزارشی درباره حملات جنگنده‌های روسیه و موشک‌های دوربرد این کشور که از آسمان شمال عراق عبور می‌کنند، ابلاغ و تأکید شده که این حملات نیازمند توقف پروازها در این دو فرودگاه برای ممانعت از حوادث احتمالی است.

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق پیشتر اعلام کرده بود که به روسیه اجازه استفاده از حریم هوایی عراق را برای حمله به داعش در سوریه می‌دهد. روسیه از دریای خزر موشک‌های بالستیک به سمت سوریه شلیک می‌کند که این موشک‌ها از حریم هوایی ایران و عراق می‌گذرند.

خبرگزاری ایتارتاس اعلام کرده بود: روسیه برای انجام عملیات "نابودی فراگیر" در سوریه با استفاده از 69 جنگنده سوخو و 160 بمب‌افکن توپولف و ناوها و زیردریایی‌های موجود در دریای مدیترانه برنامه‌ریزی کرده‌ است.

مسئولان عراقی اکتبر 2015 نیز پروازها در فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه را به خاطر حملات موشکی روسیه موقتا متوقف کرده بودند.

52310

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی