تبلیغات

آموزش و استاندارد در کنار ارزیابی سه قدم اصلی برای جذب گردشگر است

حمیدرضا پیشه ور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا زیر ساخت های ایجاد شده در جزیره کیش در حوزه های مختلف را خوب عنوان کرد و افزود : زیر ساخت هایی همچون فرودگاه و بندرگاه وضعیت خوبی برای بهره مندی مسافران دارند .
وی تاکید کرد : در مناطق گردشگری علاوه بر توجه به رعایت استاندارها در حوزه زیرساختی ، ارائه خدمات گردشگری ، کیفیت و نوع برخورد فعالان این عرصه در حوزه های مختلف همچون هتل ها ، سیستم حمل و نقل ، بازارها نیز باید استاندارد باشد .
پیشه ور ، در باره توسعه کسب و کار بین الملل اظهار کرد : مدیریت گردشگری امروز باید ضمن توجه به فرهنگ و آداب و رسوم هر کشور و منطقه از حالت سنتی خارج شده و به سمت سیستمی شدن و بهره گیری از دانش و فناوری های روز پیش رود.
وی تصریح کرد : ضعف در مدیریت و استفاده از دانش خلاهایی زیادی در این زمینه ایجاد می کند .
پیشه ور با بیان اینکه برای جذب گردشگر، فعالان این عرصه در بخش های مختلف باید دست به دست هم دهند افزود : اینکه می گویند یک دست صدا ندارد واقعیت است ، جزیره ای عمل کردن و انداختن مسئولیت به گردن دیگران و به دنبال مقصر گشتن روند کار را کند کرده و خروجی لازم را نخواهد داشت .
وی با تاکید بر اینکه مشتری مداری، اخلاق خوش و میهمان نوازی از نکات مهم در جذب گردشگر است افزود : ما نیازمند تغییر ساختار در بسیاری از بخش ها در این عرصه هستیم .
مدیر منطقه ای شرکت استرون اتریش در مورد استاندارد هتل های کیش گفت : ضمن توجه به خطوط قرمز در هر کشور ، فرهنگ ، آداب و رسوم و اعتقادات ،یک هتل 5 ستاره باید تمامی استانداردهای جهانی را داشته باشد ، نباید اسم و نشان هتل پنج ستاره تبلیغ شود اما خدمات در حد هتل های 2 ستاره یا سه ستاره باشد .
وی آموزش ، استاندارد و ارزیابی را سه قدم اصلی برای جذب گردشگر عنوان کرد و افزود : ما نیازمند برنامه جامع ، بازاریابی و تبلیغات گسترده و دانستن زبان خارجی برای معرفی ظرفیت ها و داشته های خود به سایر کشور و گردشگران خارجی هستیم ، با خدمات دهی و معرفی مناسب می توان خاطره ای خوب در ذهن گردشگر ایجاد کرد که این خاطره سبب می شود هر فرد پس از بازگشت به شهر یا کشور خود دستکم 20 نفر را برای سفر به آن نقطه تشویق کند.
پیشه ور به ایجاد جاذبه های متنوع و منحصر بفرد همچون برگزاری رقابت ها و بازیهای هیجانی و جوان پسند برای کیش به عنوان یک عامل مهم در جذب گردشگر اشاره کرد و به ایرنا گفت :می توان با ایجاد محیطی سالم زمینه را برای برگزاری رقابت های فصلی همچون تیراندازی ، سوارکاری و شنا به صورت انفرادی یا خانوادگی فراهم ساخت.
وی اسب سواری ،تیراندازی و شنا را از ورزش های مورد تاکید اسلام دانست و افزود : توجه به این ورزش بسیار تاکید شده است ، می توان با برگزاری دوره های آموزشی و مسابقه از این ظرفیت ها به خوبی بهره برد.
پیشه ور آب و ساحل کیش را ظرفیت مناسب برای رونق گردشگری دانست و گفت : با وجود این نعمت خدادادی می توان رقابتهایی همچون جت اسکی ، قایق سواری ، شنا و همچنین مسابقه های نقاشی در سطح کشور را با موضوع دریا و ساحل ، طلوع و غروب خورشید در جزیره کیش برگزار کرد .
جزیره زیبای کیش با 91 کیلومتر مربع مساحت در 18 کیلومتری سرزمین اصلی در آب های نیلگون خلیج همیشه فارس در استان هرمزگان واقع شده است.
سالانه بیش از یک میلیون و 700 هزار گردشگر داخلی و خارجی از این جزیره مرجانی بازدید و از ظرفیت های مختلف تفریحی و گردشگری آن به ویژه ورزشهای دریایی استفاده می کنند.
1630**1641/ 6075

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی