تبلیغات

افزایش قاچاق مواد مخدر از مرزهای پاکستان/هرهفته 3 درگیری با قاچاقچیان داریم

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، سردار قاسم رضایی در حاشیه جلسه کمیته مقابله با مواد مخدر 5 استان جنوب و جنوب شرق کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت‌های مرزبانی ناجا در امر مبارزه با موادمخدر از کاهش کشفیات موادمخدر در مرز افغانستان و افزایش این کشفیات در مرزهای آبی و مرز کشور پاکستان خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر کشفیات موادمخدر از افغانستان به حداقل خود رسیده و امسال 3.5 تن انواع موادمخدر از مرزهای این کشور کشف و ضبط شد. این در حالی است که قاچاق مواد مخدر از مرز پاکستان روند روبه‌رشدی داشته و در سال جاری بیش از 25 تن انواع مواد مخدر در مرزهای این کشور کشف شد.

وی اضافه کرد: همچنین کشفیات به دست آمده از استان هرمزگان نیز افزایش چشمگیری داشته و امسال شاهد افزایش 2.5 برابری کشفیات در مرزبانی این استان بودیم.

فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات موجود در انسداد مرزها و لزوم انسداد مرز در استان‌های جنوب شرق کشور، گفت: متاسفانه در اجرای طرح‌های برنامه ریزی شده در خشکی مشکلاتی وجود دارد و سال گذشته تنها موفق شدیم 30 درصد از طرح‌های برنامه‌ریزی شده را اجرایی کنیم.

سردار رضایی ادامه داد: هم‌اکنون حدود 300 کیلومتر از نقاط مرزی در استان سیستان و بلوچستان فاقد جاده دسترسی و برجک است که لازم است با توجه به اهمیت این مرزها، هرچه سریع‌تر نسبت به احداث جاده‌های مرزی و برجک‌های دیده‌بانی اقدامات لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه در هر هفته به طور میانگین 3 درگیری با قاچاقچیان در مرزهای شرقی کشور رخ می‌دهد، افزود: در حال حاضر و با توجه به گزارشاتی در خصوص قاچاق مواد مخدر به شیوه پرتاب با منجنیق با استفاده از تجهیزات الکترونیکی اپتیکی این موضوع را پیگیری می‌کنیم و خوشبختانه علی‌رغم برخی اخبار و شایعات مبنی بر حفر تونل‌هایی توسط قاچاقچیان مواد مخدر، تاکنون هیچ گزارشی از وجود این تونل‌ها نداشته‌ایم.

انتهای پیام/

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی