تبلیغات

در مورد حضرت خدیجه(س) کوتاهی کرده ایم

در مورد معرفی و تبیین شخصیت ام المومنین (سلام الله علیها)حضرت خدیجه کبری کوتاهی کرده ایم و از این بابت از حضرت خدیجه معذرت می خواهیم

به گزارش «شيعه نيوز»، آیت الله صافی گلپایگانی امروز در دیدار با اعضای هیئت علمی همایش ملی «صدف کوثر» که در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد اظهار داشتند: حضرت خدیجه به عنوان یکی از سه شخصیت ممتاز صدر اسلام هستند که به همراه حضرت علی(علیه السلام) و حضرت رسول اکرم(صلی الله علیه وآله) بودند و ما وظیفه داریم با برپایی نشست ها، همایش ها و کنگره ها، شخصیت فداکار ، ایثارگر و خدمت رسان این بانوی مکرم اسلام را به همگان معرفی نماییم.

ایشان ادامه دادند: هر چه بگوییم و هر چه انجام دهیم  نتوانسته ایم شایستگی، جایگاه و مقام و منزلت این بانوی فداکار بزرگ جهان اسلام  را بیان کنیم، چرا که حضرت خدیجه(سلام الله علیها) از همه مال و دارایی خود به منظور خدمت به اسلام و ترویج گسترش آن گذشت و ما برای تبیین شخصیت این بانوی مکرم اسلام هیچ اقدام در خور شانی انجام نداده ایم و من تشکر می کنم از آقایان و شخصیت هایی که متوجه خلاء مهم شدند و تصمیم به برپایی چنین همایش عظیمی را گرفتنه اند.

این مرجع تقلید تصریح کردند: در مورد شخصیت ام المومنین حضرت خدیجه(سلام الله علیها) هر چه بگوییم  و هر چه بنویسیم برای جامعه بشری آموزنده و نقش هدایتگری دارد، امروز خطباء و وعاظ حوزه های علمیه، باید بر روی منابر و کرسی های درس و علم آموزی خود نسبت به تبیین شخصیت این بانوی مکرم اسلام عنایت ویژه ای داشته باشند؛ چرا که در صدر اسلام حرکت عظیم اسلامی و اشاعه دین توحیدی بر عهده این سه نفر بود و نباید از این مهم غافل باشیم.

معظم له ادامه دادند: هر چه بیشتر کار کنیم بدون تردید عظمت رسالت  الهی پیامبر(صلی الله علیه وآله) اشاعه داده ایم و عظمت و فداکاری تلاش های مجاهدانه حضرت خدیجه را به منصه ظهور کشانده ایم.

تکریم حضرت خدیجه(سلام الله علیها) تعظیم و تکریم دین  اسلام است

 آیت الله صافی گلپایگانی با بیان این که  تکریم حضرت خدیجه(سلام الله علیها) تعظیم و تکریم دین مبین اسلام است تصریح کردند: اعضای هیئت علمی این همایش ارزشمند، باید با شناسایی آثار و کتبی که به شخصیت حضرت خدیجه پرداخته اند، نسبت به جمع آوری و معرفی آنها اهتمام جدی داشته باشند. هر چه به سیره علمی و عملی حضرت خدیجه (سلام الله علیها)بپردازیم ، بدون شک به ابعاد مختلف دین اسلام پی خواهیم برد و این موجب می گردد، رشته های مختلفی در راستای برپایی این همایش ملی به وجود آید که از جمله می توان به شخصیت و جایگاه زن در اسلام و یا وظایف زنان در اسلام اشاره کرد.

معظم له در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشتند: مجموعه ها و مراکز علمی به ویژه حوزه های علمیه باید آنگونه که در شان حضرات معصومین و ائمه اطهار(علیهم السلام) می باشد، نه به صورت یک مورد در سال، بلکه در طول سال برنامه های مفصلی پیرامون معرفی حضرات معصومین(علیه السلام) داشته باشند و آنگونه که سزاوار است به دنیا معرفی کنند؛ چرا که دنیا خوب می شنود و خوب می فهمد؛ بنابراین باید جدی و پرتلاش وارد این عرصه شویم.

ایشان ادامه دادند: بدون تردید مقالات علمی ارزشمندی به دبیرخانه این همایش خواهد رسید ، بنابراین با دقت فراوان نسبت به ارائه کتابی تخصصی و علمی پیرامون شخصیت نورانی ام المومنین حضرت خدیجه کبری(سلام الله علیها) اهتمام جدی داشته باشید.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی