تبلیغات

زیگورات آیینه ای حاصل خلاقیت یک ایرانی: رابط زمین و آسمان

کد خبر: ۳۷۷۳۶۵

۲۸۳  بازدید

اثر زیبای هنرمند ایرانی شیرین عابدینی راد مانند پلی فاصله بین زمین و آسمان را به هم وصل کرده است. هرم پلکانی پوشیده از آیینه‌ای که یک انعکاس هنری از محیط اطراف ارائه می‌دهد.

وبسایت ویاتک - میثم تراشیه: اثر زیبای هنرمند ایرانی شیرین عابدینی راد مانند پلی فاصله بین زمین و آسمان را به هم وصل کرده است. هرم پلکانی پوشیده از آیینه‌ای که یک انعکاس هنری از محیط اطراف ارائه می‌دهد. زیگورات آیینه‌ای نام اثر هنری است که با الهام گرفتن از معبد زیگورات در تمدن کهن بین‌النهرین ساخته شده است. معبدی که برای نزدیک‌تر شدن انسان‌ها به خدایان ساخته شده بود.

زیگورات آیینه ای حاصل خلاقیت یک ایرانی: رابط زمین و آسمان

مانند بسیاری از کارهای قبلی خانم عابدینی راد، زیگورات آیینه‌ای از سطوح بازتابنده‌ای تشکیل شده که با طبیعت در ارتباط هستند. از زوایای خاصی این‌گونه به نظر می‌رسد که این اثر با زمین زیرش یکسان است. در نگاه دیگر وجه‌های افقی این اثر آسمان لاجوردی را نشان می‌دهند در حالی که وجه‌های عمودی آن نشان‌گر چمن‌های سبز هستند.

شیرین عابدینی راد درباره این اثر می‌گوید:

    زیگورات آیینه‌ای مانند یک پلکان عمل می‌کند و سعی دارد با تلفیق طبیعت و نوع بشر،‌ جهان کهن را با جهان امروزی پیوند دهد. این اثر نمای دگرگون شده‌ای را از خود نمایش می‌دهد. زیگورات آیینه‌ای هفت سطح دارد که به هفت آسمان اشاره می‌کنند. برای من آیینه‌ها این محیط زیبا را قوی‌تر می‌کنند. نور می‌دهند و یک مفهوم مهم از عرفان را در فرهنگ فارسی تداعی می‌کنند. آیینه‌ها واسطه‌ای هستند که یک توهم نوری به ما می‌دهند.

این قطعه هنری در سیدنی استرالیا و در جشنواره هنرهای کوچک به نمایش گذاشته شد.

زیگورات آیینه ای حاصل خلاقیت یک ایرانی: رابط زمین و آسمان  زیگورات آیینه ای حاصل خلاقیت یک ایرانی: رابط زمین و آسمان  زیگورات آیینه ای حاصل خلاقیت یک ایرانی: رابط زمین و آسمان  زیگورات آیینه ای حاصل خلاقیت یک ایرانی: رابط زمین و آسمان  زیگورات آیینه ای حاصل خلاقیت یک ایرانی: رابط زمین و آسمان  زیگورات آیینه ای حاصل خلاقیت یک ایرانی: رابط زمین و آسمان 

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی