تبلیغات

رییس شورای شهر کرج: مسئولان فرهنگی به جای شعار و همایش، محتوای جدید در فضای مجازی ارائه کنند

رییس شورای شهر کرج: مسئولان فرهنگی به جای شعار و همایش، محتوای جدید در فضای مجازی ارائه کنند

استان‌ها > البرز - رییس شورای شهر کرج بر ضرورت ارائه محتوای جدید در فضای مجازی از سوی مسئولان فرهنگی، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهر کرج، محمود دادگو با اشاره به اهمیت مسائل فرهنگی، گفت: اهمیت مباحث فرهنگی اگر بیشتر از موضوعات عمرانی نباشد، کمتر از آن نیست و مسئولان باید در نظر داشته باشند که فرهنگ زیربنای هویت، تاریخ و تمدن ملتها به شمار می رود و از اهمیت استراتژیک برخوردار است و از این رو، باید خوراک فرهنگی جامعه مورد رصد و ارزیابی صحیح و کارشناسی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه گرایش نسل جدید به مطالعه کتاب های علمی و تاریخی کاهش یافته اما در مقابل افراد ساعتها در فضای مجازی صفحات شبکه های اجتماعی را ورق می زنند، افزود: اگر مدیریت لازم در خصوص نحوه استفاده جوانان و نوجوانان از فضای مجازی صورت نپذیرد و خوراک مناسب این قشر در اینترنت بارگذاری نشود، بی شک در مباحث فرهنگ دچار لطمات و آسیب های جدی خواهیم شد.
رئیس پارلمان محلی کرج تصریح کرد: آسیب هایی همچون طلاق، اعتیاد، خودکشی، فرار از خانه و گرایش به سمت اعمال منافی قانون در حال افزایش بوده و روابط والدین و فرزندان از کیفیت گذشته برخوردار نیست.
دادگو ادامه داد: محتوایی که غربی ها در فضای مجازی بارگذاری می کنند، از جذابیت و تنوع لازم برای جذب جوانان، زنان و نوجوانان در کشورهای جهان سوم برخوردار است و در نقطه مقابل، مسئولان فرهنگی باید به جای تلاش برای درمان دردهایِ فرهنگی با سخنرانی، شعار و همایش، در صدد ارائه محتوای جدید برآیند و نحوه استفاده صحیح، علمی و درآمدزا از فضای مجازی را به تمام اقشار جامعه آموزش دهند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به دغدغه های کلان مقام معظم رهبری در حوزه خطیر فرهنگ و جامعه و مطالبه گری در این خصوص، جا دارد که عملکرد فرهنگی مدیریت شهری کرج بیش از پیش منطبق با رهنمودهای داهیانه ایشان باشد.

46

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی