تبلیغات

هلاکت 7 تروریست الشباب در جنوب سومالی

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری شین هوآ از موگادیشو، « محمود احمد» مقام ارشد دولت سومالی افزود: هفت تروریست خطرناک الشباب طی دوعملیات جداگانه از سوی نیروهای ویژه سومالی در منطقه «سورایو» در 15 کیلومتری شهر «بوردهابو» کشته شده اند.
احمد تاکید کرد :تلاش ارتش سومالی برای شناسایی و هلاکت تروریست های الشباب ادامه دارد.
بر اساس اعلام این منبع آگاه، در تبادل آتش میان نیروهای ارتش و تروریست های الشباب دو سرباز ارتش سومالی کشته و یک نظامی دیگر نیز زخمی شد.
پیشتر محمد ابراهیم عبدالله مقام ارشد امنیتی سومالی گفت: طی یک عملیات ویژه و درجریان تبادل آتش سنگین میان ارتش و گروه تروریستی الشباب 'عبدی عدن' فرمانده ارشد الشباب در منطقه 'هیران ' در مرکز سومالی به هلاکت رسید.
ابراهیم تصریح کرد: عملیات ارتش و آمیسوم علیه الشباب با قدرت ادامه می یابد.
در همین خصوص و به گزارش تارنمای خبری ' غاروی آن لاین'، «علی بشه محمد» فرمانده ارشد ارتش سومالی در جمع خبرنگاران٬ با اشاره به حمله مسلحانه چند ماه گذشته گروه تروریستی الشباب به شماری از مقام های ناحیه خودمختار «پانتلند» گفت: در این عملیات یک تبعه سودانی که به عنوان طراح بمب گذاری الشباب شناخته می شد نیز دستگیر شد.
گروه تروریستی الشباب یک گروه تندرو سومالیایی است که از سال ۲۰۱۲ بخشی از شبکه القاعده شده است.
این گروه در گذشته بخش هایی از مرکز و جنوب سومالی را در کنترل خود داشت، اما در سال ۲۰۱۵ شهرهای بزرگ را از دست داده و تنها چند منطقه روستایی را در تصرف خود دارد. شمار نیروهای الشباب در سال ۲۰۱۴ بین هفت تا ۹ هزار نفر برآورد شده است.
خاورم**9377**1566

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی