تبلیغات

محرومیت 4 هزار راننده اتوبوس به خاطر اعتیاد و تخلف

رییس پلیس‌راه راهور ناجا از محرومیت 4000 راننده اتوبوس متخلف در 2 ماهه گذشته تا کنون خبر داد.

آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت راهور با اشاره به اجرای طرح تشدید برخورد با تخلفات ناوگان مسافربری بخصوص رانندگان اتوبوس‌ها گفت: تنها طی 2 ماهه نخست فصل تابستان 4 هزار راننده اتوبوس به علت تخلفات حادثه ساز و مثبت شدن تست اعتیاد آنها از رانندگی محروم شدند و دفترچه رانندگی آنها به صورت موقت یا دایم ضبط شده است.

وی با اشاره به این که ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری از مبدا تا مقصد با کمک عوامل کنترل نامحسوس و پیامک‌های مردمی به سامانه 110120 کنترل می‌شوندافزود: در راستای ارتقای ایمنی مرحله آخر سفرهای تابستانی، طرح تشدید برخورد با تخلفات رانندگان اتوبوس به مرحله اجرا گذاشته شده است.

رییس پلیس‌راه راهور ناجا افزود: در راستای این طرح کلیه تخلفات این رانندگان بخصوص تخلفات حادثه ساز، ساعت مجاز رانندگی و نقص فنی اتوبوس‌ها به طور جدی توسط ماموران پلیس راه کنترل شده و اتوبوس‌های ناایمن متوقف و مسافران آنها به اتوبوس‌های ایمن منتقل می‌شوند.

وی تصریح کرد: اجرای این طرح تا پایان سفرهای تابستانی همچنان ادامه دارد.

رییس پلیس‌راه راهور ناجا با اشاره به این که بر اساس بر اساس آمارها شمار اتوبوس‌های کشور از 4000 دستگاه در سال 85 با 4 برابر افزایش به 16000 دستگاه در سال 94 افزایش داشته است افزود: این در حالیست که تصادفات اتوبوس‌ها از 250 فقره در سال 86 با نصف شدن به 120 فقره در سال گذشته کاهش داشته است.

وی به آمار متوفیان ناشی از تصادفات اتوبوس‌ها در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: بر اساس آمارها شمار کشته‌های تصادفات اتوبوس‌ها از 543 تن در سال 86 به 217 تن در سال 94 کاهش داشته است که این آمار از کاهش 60 درصدی کشته‌های تصادفات اتوبوس‌ها در این مدت حکایت دارد.

رییس پلیس‌راه راهور ناجا افزایش کنترل‌های پلیس، بکارگیری تجهیزات کنترل الکترونیکی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی در کشور را مهمترین دلایل این کاهش اعلام کرد و گفت: در عین حال پلیس راه در تلاش است تا با به روز رسانی تکنولوژی‌های الکترونیکی کنترلی و اجرای طرح‌های تشدید برخوردی در کنار آموزش و فرهنگسازی و جلب مشارکت مردمی برای نظارت بر عملکرد این ناوگان آمار سوانح اتوبوس‌ها را کاهش دهد.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی