تبلیغات

همایش ملی زبان وهویت با حضور وزیر ارشاد در شیراز گشایش یافت

به گزارش ایرنا قرار است نشست های علمی این همایش با حضور استادان دانشگاه با محورهایی مانندهمایش ملی زبان و هویت نظریه ها و دیدگاه ها در زبان و هویت، تحول جامعه و تأثیر آن بر زبان و هویت،ویژگی ها و کارکردهای زبان و هویت در جامعه، مختصات فرهنگی اجتماعی زبان و هویت و رابطه زبان با هویت خرد ملی و کلان جهانی برگزارشود.
چگونگی آموزش زبان فارسی برای تقویت زبان و هویت ایرانی اسلامی در جهان، زبان و سطوح هویت (هویت جهانی، منطقه ای، ایران فرهنگی، ملی و محلی)، زبان و خودبیگانگی فرهنگی هویتی، آسیب شناسی مباحث هویت ایرانی اسلامی در ارتباط با زبان، راهبردها و سیاست های تقویت هویت ایرانی اسلامی از طریق زبان، چگونگی کاربرد زبان ها و گویش های ایرانی در تقویت زبان و هویت ملی از موضوع های مرتبط با این همایش است.
همایش ملی زبان و هویت به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و همکاری فرهنگستان زبان و ادب فارسی برگزار می شود و بنیاد سعدی، دانشگاه شیراز، پایگاه استنادی جهان اسلام و دانشگاه پیام نور از دیگر نهادهایی هستند که در برپایی این همایش همکاری کرده اند.
بهزاد مریدی دبیر اجرایی همایش ملی زبان و هویت گفت:‌وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی اصلی این همایش بحث توسعه زبان فارسی را به شکل جدی مد نظر دارد.
وی در مصاحبه با ایرنا اظهارداشت: امیدواریم این رخداد ارزشمند ملی، فتح بابی به حساب آید تا فارس به عنوان رنگین کمان اقوام و شاید پرگویش ترین مناطق ایران زمین بتواند ترسیم کننده سیاست گذاری فرهنگی باشد.
خبرنگار: فاطمه هاشمی نیک ** انتشاردهنده: غلامرضامالک زاده
3002/ 1876

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی