تبلیغات

تک هکری، پاتک پلیسی

این روزنامه به نقل ازسرهنگ سید مصطفی مرتضوی رییس پلیس فتای استان اصفهان نوشت: حدود 27 درصد هکرهای شناسایی شده در کشور طی طرح رصد هکرهای پلیس فتای اصفهان، اصفهانی بوده اند، «در این طرح 66 هکر شناسایی شدند، از این تعداد 18 نفر در استان اصفهان بودند که توسط فتای اصفهان دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.»
ادامه این مطلب حاکیست: به گمان خیلی ها شاید هک وبسایت ها و یا حساب های کاربری بهترین راه برای سوءاستفاده هکرها باشد؛ اما رییس پلیس فتای استان اصفهان 80 درصد هک های صورت گرفته در استان طی 9 ماهه سال جاری را مربوط به شبکه های اجتماعی عنوان می کند.
مرتضوی ادامه داد: این هکرها با هک کردن صفحه کاربران، اطلاعات خصوصی آنها را سرقت و از این طریق اقدام به سوء استفاده، اخاذی و هتک حیثیت می کردند.
این روزنامه به نقل از مرتضوی اضافه کرد: امروزه هک نیاز به هوش بالایی ندارد و با رواج نرم افزار های هک و نفوذ در سطح بازار هر کسی می تواند آن را تهیه کند، 20 درصد هک ها نیز در سطح شرکت ها و سازمان ها انجام می شود که رقابت های شغلی، اختلافات بین شرکا و انتقام جویی کارمندان اخراجی در بروز این گونه هک ها نقش دارند که البته باید گفت بی احتیاطی های شغلی مثل قرار دادن رمز های ساده و قابل حدس بر روی سیستم ها نیز راه را برای هکر ها هموارتر می کند.
در این مطلب به نقل رییس پلیس فتای استان اصفهان آمده است: در سال های قبل اگر کسی می توانست سیستم های رایانه ای و شبکه ای را هک کند، جزء انسان های خارق العاده و توانمند قلمداد می شد، اما امروزه با رواج نرم افزار های هک و نفوذ در سطح بازار، ابزار این کار به صورت عادی در اختیار همه قرار دارد و هر کسی می تواند آن را تهیه و از آن استفاده کند.
در ادامه این مطلب به نقل از وی می خوانیم: البته بسیاری از افرادی که اقدام به آموزش و انتشار نرم افزارهای هک می کنند، نسبت به عواقب آن اطلاع ندارند و نمی دانند که بر طبق قانون جرایم رایانه ای هرگونه آموزش و انتشار نرم افزارهای هک جرم و برای آنها مجازات تعیین شده است، بررسی های ما نشان می دهد که جوانان ما آن قدر در حوزه کد نویسی، ساخت بدافزار و نرم افزارهای هک و نفوذ توانمند هستند که نیازی به ورود این نوع نرم افزارها از خارج نیست.
ادامه این گزارش حاکیست: بررسی ها نشان می دهد که بیشتر هکرها زیر 26 سال سن دارند، در بین دستگیری های پلیس فتای استان در یک سال گذشته نیز هکرهای 16، 15 ، 13 ساله نیز مشاهده شده است.
این روزنامه در ادامه نوشت: باید اذعان کرد که شرکت هایی که این نوع مودم ها را به فروش می رسانند، معمولا تنظیمات امنیتی را بر روی آن اعمال نمی کنند و بسیاری از کسانی که اقدام به خرید آن می کنند، هم اطلاع چندانی ندارند، به همین دلیل مورد هجوم هکرها قرار می گیرند که حداقل آسیب این هکرها نیز استفاده از پهنای باند اینترنت است.
در این مطلب به نقل از رییس پلیس فتای استان اصفهان می خوانیم: رمز تنظیمات ورودی مودم ها را تغییر دهید و از رمزهای مطمئن و غیر قابل حدس ‌زدن استفاده کنید تا از نفوذ سودجویان به مودم جلوگیری شود.
گ / 6020 / ** خبرنگار: علیرضا حکیمیان - انتشار دهنده : عمادی
کانال اطلاع رسانی : https://telegram.me/esfahanirna

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی