تبلیغات

ممانعت از هرگونه تغییر کاربری غیرقانونی در اراضی کشاورزی/ رسیدگی فوق‎العاده و خارج از نوبت به پرونده‎‌های زمین‌خواری

خبرگزاری میزان- حجت الاسلام حمزه گفت: رسیدگی به موضوع تغییر کاربری‎ها در اراضی کشاورزی خارج از نوبت و فوق العاده انجام شود و به محض شروع جرم، جهاد کشاورزی سریعاً دستور قضایی را اخذ و مانع ساخت و ساز غیر قانونی شود. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به نقل از روابط عمومی دادگستری آذربایجان شرقی، حجت الاسلام ابراهیم حمزه سرپرست دادگاه یامچی در جلسه پیشگیری از وقوع جرم تغییر کاربری اراضی کشاورزی بر صیانت از اراضی کشاورزی و پیشگیری از تغییر کاربری‎ها تاکید کرد.

وی ادامه داد: با توجه به هم جواری بخش یامچی با شهرستان مرند، جلفا و خوی و اراضی مرغوب و پرآب و خوش آب و هوا بودن  که باعث طمع افراد سود جو برای ایجاد باغ و ویلا باعث مزید علت شده است لذا از باب اهمیت موضوع کشاورزی در بحث اقتصاد مقاومتی و لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری جهت حفظ اراضی و رونق کشاورزی و از باب پیشگیری از وقوع جرم که یک کار فرهنگی است، این مهم اهمیت فراوانی دارد.

حجت الاسلام حمزه تصریح کرد: رسیدگی به موضوع تغییر کاربری‎ها خارج از نوبت و فوق العاده انجام شود  و به محض شروع جرم، جهاد کشاورزی سریعاً دستور قضایی را اخذ و مانع ساخت و ساز غیر قانونی شود.

 وی در پایان گفت:  جهت اطلاع آحاد مؤمنین نسبت به موضوع صیانت از اراضی کشاورزی از طریق نماز جمعه و نشریات محلی و نصب بنر و تابلو در محل ورودی روستا ها و شهر اقدام شود.

انتهای پیام/

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی