تبلیغات

ده استعداد برتر اروپایی در مرحله مقدماتی جام جهانی

وبسایت رسمی برنامه نود - مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 در قاره های مختلف برگزار می شود و مسابقات قاره اروپا نیز به تازگی آغاز شده است.

به گزارش وبسایت نود، تیم های اروپایی پس از پایان یورو 2016 در حال دگرگونی بوده و استعدادهای ناب فوتبال اروپا به تدریج وارد تیم های ملی کشور خود می شوند. نگاهی خواهیم داشت به 10 استعداد جوان و برتر فوتبال اروپا که از نگاه آلن اسمیث نویسنده گاردین، در حال تبدیل شدن به یک ستاره در تیم ملی خود هستند.

مارکوس آسنسیو (اسپانیا)

در دو هفته نخست لالیگا توسط زین الدین زیدان سرمربی رئال مادرید وارد زمین شد و چشم ها را به خود خیره کرد. او در فهرست خولن لوپتگی سرمربی جدید تیم ملی اسپانیا قرار گرفت. آسنسیو علاوه بر بازی در پست هافبک تهاجمی مرکزی، توانایی حضور در کناره های زمین را هم دارد. پیشرفت سریع السیر بازیکن 20 ساله رئال مادرید در شروع این فصل بسیار جالب و دور از انتظار بوده ولی او باید حضوری مداوم در ترکیب رئال و تیم ملی اسپانیا داشته باشد. تنها بازی ملی وی تاکنون به دیدار مقابل بوسنی و هرزگووین مربوط می شود. آسنسیو در بازی دوستانه مقابل که با پیروزی اسپانیا خاتمه یافت، وارد زمین نشد.

عثمان دمبله (فرانسه)

دیدیه دشام سرمربی تیم ملی فرانسه پس از حضور عثمان دمبله در دورتموند و بازی های درخشان او در این تیم، بالاخره پدیده سابق رن را به اردوی خروس ها فراخواند. دمبله در بازی دوستانه مقابل ایتالیا برای اولین بار پیراهن فرانسه را پوشید. هافبک دورتموند در بازی هفته اول بوندس لیگا مقابل ماینتس به قدری خوب بود که لئون بالوگان مدافع نیجریه ای حریف از او با نام «دیوانه شگفت انگیز» یاد کرد. انتظار می رود که تا چند ماه بعد، عثمان دمبله تبدیل به یکی از تأثیرگذارترین بازیکن های تیم ملی فرانسه بشود.

امره مور (ترکیه)

پس از بازی برای تیم ملی دانمارک در رده سنی زیر 19 ساله ها، خرید جدید باشگاه دورتموند ترجیح داد که در رده سنی بزرگسالان، پیراهن تیم ملی کشور زادگاه خویش را بر تن کند. امره مور که لقب «مسی ترک» را به او داده اند، در یورو 2016 با پیراهن تیم ملی ترکیه به میدان رفت و گوشه ای از توانایی های خود را به معرض نمایش گذاشت. پس از جدایی از تیم دانمارکی نوردشلند و پیوستن به دورتموند، بازیکن ریز نقش ترکیه با شتاب بیشتری به سوی پیشرفت گام بر می دارد. بازیکنی که باشگاه سن اتین او را نخواست و در سال 2015 از تیم لینگبی دانمارک بیرون انداخته شد، طی یک فصل حضور در نوردشلند به قدری پیشرفت کرد که نه تنها به بوندس لیگا رفت، بلکه تبدیل به یکی از ارکان تیم ملی ترکیه شد. ترکیه نیاز به یک بازسازی اساسی دارد و شاید حضور یک بازیکن همچون امره مور با توجه به شجاعت او در حفظ توپ، کار با توپ و همچنین هیجانی که به بازی می دهد، راه چاره مناسبی برای فاتح تریم باشد. مور در بازی دوستانه مقابل روسیه در ترکیب اصلی قرار گرفت و انتظار داریم که وی را مقابل کرواسی هم ببینیم.

بارتوژ کاپوستکا (لهستان)

بازیکنی که در یورو 2016 نامی برای خود دست و پا کرد و سر انجام در ازای 5 میلیون پوند از کراچوویا جدا و به لستر سیتی پیوست. کاپوستکا یک وینگر بوده که بازی فوق العاده اش مقابل ایرلند شمالی در یورو 2016 را نمی توان از یاد برد. ووشیه شزنی دروازه بان تیم ملی لهستان نیز کیفیت بازی این هافبک 19 ساله را فرا تر از سن و سال وی دانست. کاپوستکا به خوبی در ترکیب یاران آدام ناوالکا سرمربی لهستان جا افتاده ولی مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 و حضور در گروهی نه چندان دشوار، بهترین فرصت برای اوست تا تبدیل به یک بازیکن پخته شود. هافبک ملی پوش لستر سیتی شاید در بازی مقابل قزاقستان به میدان برود اما راهیابی وی به ترکیب اصلی تیم باشگاهی اش یک کار بسیار دشوار خواهد بود.

جان لوئیجی دوناروما (ایتالیا)

بالاخره انتظارات به پایان رسید و پدیده دروازه بانی فوتبال ایتالیا و باشگاه میلان یعنی دوناروما 17 ساله توسط جامپیرو ونتورا به اردوی تیم ملی دعوت شد. وی که علاوه بر هم نام بودن با بوفون، از لحاظ کیفی نیز با دروازه بان افسانه ای یوونتوس مقایسه می شود، بهترین فرصت را داشته تا در کنار استاد خود در اردوی آتزوری تمرین کند. جان لوئیجی دوناروما که جوان ترین بازیکن دعوت شده به اردوی تیم ملی ایتالیا از سال 1911 به بعد است، در بازی دوستانه مقابل فرانسه برای اولین بار به میدان رفت تا نام او در تاریخ فوتبال ایتالیا ماندگار شود. مینو رایولا مدیر برنامه های دوناروما که همه پدیده ها را به صورت پول نقد می بیند، اعتقاد دارد که ارزش دوناروما 170 میلیون دلار است!

آندری دودا (اسلواکی)

پدیده لژیا ورشو سرانجام به هرتا برلین پیوست در حالی که آرسنال هم به دنبال او بود و اینتر به علت قوانین «بازی جوانمردانه مالی» از استخدام وی بازماند. هوادارهای لژیا ورشو به او لقب «آندری دی ماریا» دادند. آندری دودا یکی از ارکان قهرمانی لژیا در فصل گذشته لیگ لهستان بود. او در اولین مسابقه تیم ملی کشورش در یورو 2016 مقابل ولز به میدان رفت و آن قدر خوب بازی کرد که تبدیل به بازیکن ثابت اسلواکی در 21 سالگی شد. دودا علاوه بر بازی در پست هافبک وسط، قادر است نقش مهاجم دوم را هم نیز ایفا کند. مطبوعات انگلیس در آستانه بازی مقابل اسلواکی، بارها به تعریف و تمجید از پدیده فوتبال این کشور پرداخته اند. باید منتظر ماند و عملکرد وی در فصل جدید بوندس لیگا را رصد کرد.

السید هیسای (آلبانی)

مدافع 22 ساله ناپولی در یورو 2016 یکی از بازیکن های کلیدی تیم ملی آلبانی در خط دفاعی بود. او نیز همچون بسیاری از بازیکن های آلبانی در خارج از این کشور رشد کرده است. هیسای و یاران او در بازی مقابل رومانی در یورو 2016، اولین برد تاریخ فوتبال آلبانی در یک تورنمنت معتبر فوتبال را رقم زدند. با این که اغلب هوادارهای فوتبال از السید هیسای به عنوان یک مدافع راست یاد می کنند اما او توانایی حضور در سمت چپ را نیز داشته و علاقه زیادی به مشارکت در کارهای هجومی دارد. هدف اصلی تیم ملی آلبانی این است که درخشش در یورو 2016 را تکرار کرده و به جهان فوتبال ثابت کند حضور موفق در فرانسه صرفاً یک موفقیت گذرا و موقتی نبود. بدین منظور، حضور استعدادهای بزرگی همچون السید هیسای در آلبانی بسیار ضروری به نظر می رسد.

آلساندرو شوف (اتریش)

هافبک 22 ساله تیم ملی اتریش یکی از معدود بازیکن های خوب این تیم در یورو 2016 بود. با این که تیم ملی اتریش یک تورنمنت ناموفق را پشت سر گذاشت، اما شوف تک گل تیم ملی کشورش در این جام را وارد دروازه ایسلند کرد و در مجموع از لحاظ فردی، عملکرد خوبی داشت. شاگردهای مارسل کولر سرمربی اتریش دوره جدیدی را با بازی مقابل گرجستان در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 آغاز می کنند. علاوه بر داوید آلابا، همه نگاه ها به آلساندرو شوف در تیم ملی اتریش دوخته خواهد شد. شوف که در تیم های پایه ای بایرن مونیخ رشد کرد، پس از این که نتوانست در تیم اصلی این باشگاه حضور یابد، در سال 2014 به نورنبرگ پیوست و با ارائه بازی های درخشان در آن تیم، توسط شالکه در ژانویه گذشته خریداری شد و تنها 3 ماه بعد، پیراهن تیم ملی اتریش را پوشید. شوف باید گذشته ها را فراموش کرده و نگاهی رو به جلو برای درخشش در تیم ملی اتریش داشته باشد.

بریل امبولو (سوئیس)

هر گاه مهاجم مستعد از روی نیمکت بر می خاست و برای تیم ملی سوئیس در یورو 2016 بازی می کرد، چشم ها به او خیره می شد. بریل امبولو را یکی از ناب ترین استعدادهای حال حاضر فوتبال اروپا می دانند و انتظارات از او به شدت بالا است. او در 16 سالگی وارد ترکیب تیم اصلی بازل شد و در حالی که یک بچه مدرسه ای بود، در لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفت. فراموش نکنیم که امبولو فقط 19 سال دارد و هنوز فضا برای پیشرفت او باز است. در تابستان جاری بسیاری از باشگاه های مطرح اروپایی به دنبال او بودند از جمله بارسلونا، بایرن مونیخ و آرسنال ولی در نهایت قرعه به نام شالکه افتاد و بریل امبولو به گلزنکرشن رفت. وقتی که مسئولان باشگاه شالکه موفق به خرید این ستاره ناب فوتبال سوئیس شدند، تبلیغات زیادی پیرامون وی انجام دادند. فقط کافی است که به صفحه رسمی باشگاه شالکه در شبکه های اجتماعی مراجعه کنیم تا ببینیم که چه قدر درباره امبولو صحبت شده است. امبولو طی 14 بازی ملی اخیر تنها یک گل برای سوئیس زده ولی انتظار می رود تا جای ثابت خویش در ترکیب اصلی سوئیس را طی ماه های آینده و در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 به دست بیاورد. اولین آزمون جدی او پس از یورو 2016 در تیم ملی، مسابقه حساس مقابل پرتغال است.

برسانت سلینا (کوزوو)

سرانجام با استقلال کوزوو، تیم ملی فوتبال این کشور نیز تشکیل شد. کوزوو در اولین بازی رسمی تاریخ فوتبال خود به مصاف فنلاند در چارچوب مقدماتی جام جهانی 2018 می رود. همه نگاه ها در تیم نوپای کوزوو به پدیده مستعد باشگاه منچستر سیتی دوخته خواهد شد. سلینا که طی دو سال اخیر در آکادمی سیتی رشد و نمو پیدا کرده و اکنون به طور قرضی در توئنته بازی می کند، تصمیم گرفت که به جای بازی در تیم ملی نروژ (کشوری که در آنجا بزرگ شد)، پیراهن موطن اصلی خویش را بپوشد. کسی از کوزوو انتظار ندارد که در بدو تشکیل تیم ملی، نتایج خارق العاده ای بگیرد به ویژه این که هنوز دسترسی کاملی به بازیکن های کوزوویی وجود نداشته ولی برسانت سلینا قطعاً یکی از ستاره های فوتبال این کشور نوپای اروپایی لقب خواهد گرفت. او از توان بالقوه ای برای پیشرفت و تبدیل شدن به یک ستاره برخوردار است. او در باشگاه ها منچستر سیتی چیزهای زیادی را از داوید سیلوا آموخت و اگر توانایی های خود را در لیگ هلند به اثبات برساند، از هم اکنون خیال هوادارهای تیم ملی کوزوو را بابت در اختیار داشتن یک ستاره جوان راحت خواهد کرد.

4464

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی