تبلیغات

کاهش عبورهای غیرضرور از البرز

مدیرکل دفتر فنی استانداری البرز با بیان این‌که بخش زیادی از ترددهای وسایل نقلیه به استان البرز غیرضرور است، گفت: با تکمیل کمربندی آبیک به چرم‌شهر و ادامه اتوبان همت به جاده چالوس، بخش زیادی از این ترددها کاهش خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار ایسنا، «ابوالفضل فانی» در دومین کارگروه کاهش آلودگی هوا و کمیته مقابله با پدیده ریزگردها که امروز یکشنبه(14 شهریور) در استانداری البرز برگزار شد، گفت: یکی از راه‌های کاهش آلودگی هوا، ترغیب مردم به استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی است.

فانی افزود: مردم زمانی به استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی ترغیب می‌شوند که نسبت به سرعت و صرفه‌جویی در زمان توسط وسائل حمل و نقل عمومی اطمینان و اعتماد داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به ترافیک برون‌شهری استان البرز افزود: روزانه بیش از 200 هزار تردد از معابر برون شهری استان البرز صورت می‌گیرد که بخش زیادی از آن غیرضرور است و می‌توان از آن جلوگیری کرد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری البرز خاطرنشان کرد: کمربندی آبیک به چرم‌شهر به طول 158 کیلومتر در دست ساخت است و با تکمیل آن بخش زیادی از وسائل نقلیه‌ای که برای رسیدن به مقصد از البرز عبور می‌کنند از این مسیر جایگزین تردد خواهند کرد.

فانی ادامه داد: علاوه‌بر این با تکمیل ادامه اتوبان همت یا شهدای البرز و اتصال آن به جاده چالوس و ساخت پل تکمیلی به سمت جنوب، بخش دیگری از ترددهای غیر ضروری نیز کاهش می‌یابد.

فانی با بیان این‌که آلودگی هوا به مرور زمان و به‌تدریج آثار مخرب خود را نشان می‌دهد، گفت: از همه دستگاه‌های عضو کارگروه کاهش آلودگی هوا می‌خواهیم گزارش‌های مربوط به وظایف و اقدامات خود را به‌موقع به کارگروه ارائه دهند.

انتهای پیام

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی