تبلیغات

چغاخور , تالاب بين المللي وبسیارزيبا در دل طبیعت ایران+تصاویر

تالاب بين المللي و زيباي چغاخور با موقعیت جغرافیایی N3155 E5054، در شهرستان بروجن چهارمحال بختیاری واقع شده است...

تالاب چغاخور

تالاب بين المللي و زيباي چغاخور با موقعیت جغرافیایی N3155 E5054، در شهرستان بروجن چهارمحال بختیاری واقع شده و با مساحتي حدود ۲۳۰۰ هكتار در دامنه ارتفاعات برآفتاب در شمال و كلار در جنوب در نزديكي شهر بلداجي يكي از زيباترين و بزرگترين تالابهاي استان چهار محال و بختیاری محسوب می شود .

چغاخور , تالاب بين المللي و زيبايی در دل طبیعت ایران

تالاب چغاخور بروجن چهارمحال بختیاری در مسير جاده شهركرد- خوزستان قرار گرفته است و از شهركرد ۶۵ كيلومتر فاصله دارد. از طريق جاده آسفالته بروجن، ناغان و شهركرد، ناغان در ضلع شرقى و شمال غربى و راه آسفالته سرد روستاهاى حاشيه در ضلع غربى در جنوب شرقى تالاب می توانید به تالاب چغاخور بروجن چهارمحال بختیاری برسید .

چغاخور , تالاب بين المللي و زيبايی در دل طبیعت ایران

رشته كوه زيباي كلار با ۳۸۳۰ مترارتفاع از سطح دريا در سمت جنوب غربي تالاب چغاخور قرار دارد که منظره بسیار زیبایی را در اطراف تالاب می سازد .

چغاخور , تالاب بين المللي و زيبايی در دل طبیعت ایران

مرغزاري وسيع با مساحت حدود ۷۰۰ هكتار تالاب چغاخور بروجن چهارمحال بختیاری را در بر گرفته که اين مرغزار در ماه‌هاي ارديبهشت تا مهر كه سطح آب رو به كاهش است، از اين هم وسيع‌تر مي‌شود . عمق آب تالاب چغاخور در بهترين شرايط و موقعيت بارندگي به ۳ متر مي‌رسد .

 چغاخور , تالاب بين المللي و زيبايی در دل طبیعت ایران

چهار نوع توده هوا شامل توده هاى هواى قطبى و پرفشار از سمت اروپا، توده هاى هواى مديترانه اى، توده هاى هواى قطبى از شمال كشور و توده هاى هواى حاره بحرى ، آب و هواى تالاب چغاخور را تحت تاثیر قرار می دهند .

چغاخور , تالاب بين المللي و زيبايی در دل طبیعت ایران

پوشش گياهى موجود در تالاب چغاخور گونه هاى حاشيه اى، نم پسند، شناور و غوطه ور از جمله بيد، مرغ جگن، پتامژتون، پلى گونيوم، ساز و غيره می باشند .

 چغاخور , تالاب بين المللي و زيبايی در دل طبیعت ایران

ماهیهای تالاب چغاخور عبارتند ازماهى گورخرى، زرده پر، عروس و ماهيان تحميل شده به تالاب مانند كپور، فيتوفاك، آمور و شیرماهی هستند که وجود گونه هاى ماهى در تالاب چغاخور داراى ارزش ژنتيكى و كنترل بيولوژيكى، زيستى، مطالعاتى، صيد، تجارى و غذايى، زيست گونه منحصر به فرد ماهى گورخرى (از خانواده گامبوزيا) در اين تالاب، نزديكى به امامزاده هاى حمزه على و دو تالاب شالو و سولقان و همچنين امكان دسترسى به جاده آسفالته درجه يك در كوتاه ترين زمان از جمله ويژگى هاى منحصر به فرد تالاب چغاخور است.

گردشگرها

اخبار مرتبط:

تالاب بین المللی خورآذینی واقع در استان هرمزگان+تصاویر

تالاب تپراق کندی اردبیل +تصاویر

تالاب زیبای هشيلان در کرمانشاه+عکس

هیولای شیطانی در تالاب انزلی! + تصاویر

تالاب گندمان یکی از زیباترین تالاب های ایران +تصاویر

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی