تبلیغات

آثار راه‌یافته به مرحله نهایی جشنواره تئاتر سوره ماه خراسان شمالی مشخص شدند

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، سیدمهدی كشمیری، دبیر چهارمین جشنواره تئاتر سوره ماه، از پایان مرحله بازبینی آثار این جشنواره خبر داد و افزود: بازبینی نمایش‌های چهارمین جشنواره تئاتر سوره ماه استان از سی‌ام دی‌ماه تا یكم بهمن‌ماه امسال انجام و پنج اثر راه‌یافته به مرحله نهایی این جشنواره مشخص شدند.
 
وی افزود: در مرحله بازبینی آثار چهارمین جشنواره تئاتر سوره ماه خراسان شمالی، هیئت داوران بازبین متشكل از سعید آقایی، رضا ارغیانی و ابوالقاسم یزدانی پنج اثر را برای حضور در بخش نهایی جشنواره انتخاب كردند.
 
كشمیری گفت: هیئت داوران بازبین چهارمین جشنواره تئاتر جوان سوره ماه به ترتیب حروف الفبا و بدون اولویت نمایش «پشت كلانتری» به نویسندگی علی اصغری و كارگردانی محمد یحیی‌آبادی از اسفراین، «در همسایگی بهشت» به نویسندگی پژمان شاهوردی و كارگردانی منصوره ایزانلو از شیروان، «خنكای ختم خاطره» به نویسندگی حمیدرضا آذرنگ و كارگردانی سید امیرحسین جان‌نثار از بجنورد، «سرودی برای مادران» به نویسندگی حسین پناهی و كارگردانی محمود عباس پور از اسفراین و نمایش «لابی» به نویسندگی آرش عباسی و كارگردانی یاسمن گلرخ از بجنورد را برای حضور در بخش نهایی این جشنواره انتخاب كردند.
 
دبیر چهارمین جشنواره تئاتر جوان سوره ماه خراسان شمالی یادآور شد: پیش از این هیئت بازخوان متشكل از مصطفی حسینی، علی جاور و ابوالقاسم یزدانی، از تعداد كل آثار ارسالی به این جشنواره 15 اثر نمایشی را وارد بخش بازبینی كرده بودند كه در مرحله بازبینی از این تعداد پنج اثر انتخاب شد.
 
وی ادامه داد: این پنج اثر منتخب از هفتم تا هشتم بهمن‌ماه جاری در بجنورد به روی صحنه رفته و درنهایت یك اثر نمایشی برگزیده شده و به‌عنوان نماینده استان برای حضور در جشنواره منطقه‌ای سوره ماه معرفی می‌شود.
 
به گفته كشمیری، همچنین از این اثر نمایشی برگزیده، حمایت مالی به میزان 20 میلیون ریال برای اجرای عمومی صورت می‌گیرد.
 
وی در خاتمه با اشاره به وضعیت كمی و كیفی آثار نمایشی در چهارمین جشنواره تئاتر سوره ماه خراسان شمالی به نسبت دوره‌های قبل، اظهار كرد: آثار این دوره از جشنواره از نظر كمی و كیفی نسبت به دوره قبل بهبود یافته و اكثر آثار دارای خلاقیت‌ها و ایده‌های نو در بخش‌های بازیگری، كارگردانی و متن بودند.
 
گفتنی است چهارمین جشنواره تئاتر جوان سوره ماه استان خراسان شمالی، هفتم تا نهم بهمن‌ماه جاری در بجنورد برگزار می‌شود.
 
 
انتهای پیام/

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی