تبلیغات

1035 نفر زندانی به دلیل بدهی مالی در زندان‌ها تحمل کیفر می کنند

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی زندان های استان فارس، مدیرکل زندان های فارس در جمع خیرین ستاد دیه استان گفت: متأسفانه بیشتر آمار زندانیان مربوط به مواد مخدر و سرقت است و حدود ۱۰۳۵نفر از زندانیان به دلیل بدهی مالی در زندان ها تحمل کیفر می کنند.

وی افزود:به لحاظ وسعت استان، بیشترین زندان در سطح کشور در فارس وجود دارد و از نظر جمعیت کیفری سومین استان است.

مدیرکل زندانهای فارس اضافه کرد: بدهی زندانیان جرایم غیرعمد استان فارس رقمی بالغ بر ۲هزار میلیارد ریال است.

حیات الغیب ادامه داد: با قدم خیری که شما عزیزان در کمک به زندانیان نیازمند و مستحق بر می دارید علاوه بر آزادی افراد در بند، دو خانواده بزه دیده و خانواده زندانی را نیز از استیصال و نگرانی نجات می دهید.

مدیرکل زندانهای فارس با اشاره به اینکه افراد زیادی به کمک خیرین چشم دوخته اند، تصریح کرد: منابع مالی ستاد دیه از محل جذب کمکهای خیرین جمع آوری می شود و بخش کوچکی از آن را دولت تأمین می کند و تعداد زیادی از زندانیان با مبالغ پایین در زندان مانده اند و چشم به کمک شما خیرین دارند.

حیات الغیب افزود: به منظور آزادسازی افراد نیازمند لازم است جشن گلریزان عیدانه برگزار شود تا افراد مستحق کمک در ایام عید آزاد شوند.

وی همچنین در بخشی از سخنانش با اشاره به رسالت سازمان زندانها گفت: رسالت سازمان زندانها، اصلاح و تربیت، بازپروری شخصیت زندانیان و نگهداری از آنان است و برای تحقق این رسالت مهم باید زیربنای انجام برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندانها فراهم شود.

مدیرکل زندانهای فارس تأکید کرد: طی دوسال گذشته بیش از۳۰هزار مترمربع فضای فیزیکی به زندانهای استان افزوده شده و بیش از ۱۰۰هزار مترمربع فضا؛ بهسازی، بازسازی و مرمت، که همه این اقدامات در راستای اجرای مطلوب برنامه های اصلاحی و تربیتی انجام شده است.

در ادامه علی اصغر تراب پور مدیرنمایندگی ستاد دیه فارس گزارشی از عملکرد ستاددیه استان ارائه کرد و گفت تاکنون ۳۵ نفر از زندانیان با بدهی کمتر از ۱۰۰میلیون ریال شناسایی شده اند و زمینه آزادی این افراد با همت خیرین فراهم می شود.

انتهای پیام/ 

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی