تبلیغات

داعش ساکنان غرب موصل را به ترک خانه های شان وادار کرد

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، یکی از ساکنان منطقه «المیدان» واقع در غرب موصل که هم اکنون تحت کنترل تروریست ها قرار دارد روز دوشنبه گفت: داعش ما را وادار کرد تا خانه هایمان را ترک کنیم بدون اینکه به ما اجازه دهد حتی لوازم شخصی مان را برداریم.
وی که از بیم انتقامجویی تروریست ها خواست نامش فاش نشود افزود: داعش به استقرار انواع سلاح ها در منطقه و گماردن تک تیرانداز روی بام خانه ها و پشت پنجره ساختمان ها اقدام کرده است.
وی گفت: داعش ما را وادار به ترک این منطقه کرد تا در مناطق دیگری از شهر با بستگان مان زندگی کنیم.
این در حالی است که نیروهای عراقی کنترل بخش شرقی موصل را در دست گرفته اند و توجه خود را روی بخش غربی شهر متمرکز کرده اند که پیش بینی می شود، شاهد جنگ شدید خیابانی باشد.
سفیان المشهدانی یک فعال جامعه مدنی در موصل نیز گفت: داعش هم اکنون عناصر مسلح خود را در ساختمان های واقع در طول رودخانه دجله مستقر کرده است.
وی افزود: داعش مردم و صاحبان مغازه ها را از برداشتن لوازم شخصی و حتی خوراکی نیز منع کرده و به مردم گفته اند هم اکنون اینها به تملک نیروهای جهادی (تروریست ها) درآمده است.
از سوی دیگر کلیه پل های واقع بر روی رودخانه دجله در مرکز موصل نیز بر اثر انفجار توسط داعش و یا بمباران آنها توسط نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا منهدم شده است.
عبدالکریم العبیدی یک فعال دیگر مدنی نیز گفت: مردمی که در مناطق شرق موصل زندگی می کنند و دارای مغازه و املاک و مستغلات در منطقه غرب موصل هستند، مشاهده کرده اند که داعش در روزهای اخیر خانه ها و مغازه های شان را تصرف و آنها را به پایگاه نظامی تبدیل کرده است.
وی افزود: داعش عده ای از مردم را نیز به بهانه نداشتن مجوزهای معمول، از منطقه بیرون کرده است.
العبیدی گفت: داعش مغازه ها و خانه هایی را مصادره و بین عناصر مسلح خود در منطقه غرب موصل بویژه در پی کاهش شدید منابع مالی خود، توزیع کرده است.
نیروهای عراقی در تاریخ 17 اکتبر عملیات باز پس گیری موصل از اشغال داعش را آغاز کردند.
عناصر مسلح داعش هم اکنون درغرب موصل در محاصره کامل قرار دارند.
شبد ** 1480 ** 8068 ** مترجم: غلامرضا رفیع ** انتشار دهنده : اسماعیل جهانبخش

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی