تبلیغات

اعراب ترامپ را «ریگانی دیگر بر ضد ایران» می‌دانند

رویترز نوشت: اعراب خلیج فارس که خواهان تحت فشار گذاشتن ایران هستند، می‌گویند ترامپ همان گمشده‌ آنهاست.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ خبرگزاری «رویترز» در گزارشی با اشاره به ورود «دونالدترامپ» رییس جمهور آمریکا به کاخ سفید نوشت: اعراب منطقه خلیج فارس به آرامی ورود ترامپ به کاخ سفید که مخالف دشمنشان، ایران است را تحسین می‌نمایند. مقام‌های رسمی کشورهای عرب خلیج فارس به نظر  نگاه خوشبینانه به ترامپ دارند و او را رییس جمهوری قوی می‌بینند که شراکت راهبردی واشنگتن در منطقه که برای منافع امنیتی و انرژی آمریکا مهم است را با آن‌ها تقویت می‌کند.

بنا بر ادعای رویترز، عربستان سعودی به ویژه از کنار رفتن باراک اوباما رییس جمهور پیشین آمریکا که اتحاد با ریاض را در درجه اهمیت کمتری از مذاکرات اتمی سال 2015 با ایران می‌دانست خلاص شده ‌است.

«عبدالرحمان آل راشد» تحلیگر کارکشته عربستانی در این زمینه گفت: «ترامپ شبیه کسانی که در مقابل ایران یا برخی دیگر سرتعظیم فرو آوردند، نیست. اگر او همانطور که سخن گفته رفتار کند آنگاه شاهد رونالد ریگان (رییس جمهور دهه 80 آمریکا) خواهیم بود که  همه نیروهای منطقه او را جدی خواهند گرفت. این همان مردی است که متاسفانه در هشت سال گذشته فاقد آن بودیم.»

به نوشته رویترز، البته اعراب برخی عادت ترامپ در استفاده از شبکه توئیتر را نکوهش کرده و می‌گویند که او فرد مناسبی برای تعامل با نوسان‌های خاورمیانه نیست.

برخی تحلیلگران عرب نیز مدعی شباهت سیاسی بین ترامپ و ریگان هستند که شعارهای تبلیغاتی هر دو بزرگ نمودن دوباره آمریکا بود. البته ریگان از مدافعان شدید رویکرد نظامی بود که در دوره او خاورمیانه در بحران‌هایی با حضور ایران، لبنان و لیبی قرار داشت.

در حالی که تعداد بسیار کمی انتظار دارند تا ترامپ با وجود تهدیدهایی که کرده است توافق اتمی ایران را انکار کند اما بیشتر آن‌ها خواهان تحت فشار گذاشتن تهران برای عقب‌نشینی هستند زیرا کشورهای عرب خلیج فارس حضور ایران را خرابکاری یک کشور انقلابی - مذهبی بر می‌شمارند.

انتهای پیام/

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی