تبلیغات

بیانیه انجمن نویسندگان آمریکا در حمایت از اصغر فرهادی

انجمن نویسندگان آمریکا با انتشار یک بیانیه حمایت خود را از اصغر فرهادی اعلام کرد.

بیانیه ای برای حمایت از اصغر فرهادی

مایکل وینشیپ رییس انجمن نویسندگان آمریکا، شرق و هاوارد ای‌.رادمن رییس انجمن نویسندگان آمریکا غرب برای نشان دادن حمایت خود از اصغر فرهادی بیانیه‌ای منتشر کردند و در آن وضعیت موجود را «برخلاف قانون اساسی آمریکا و کاملا نادرست» توصیف کردند.

در متن بیانیه انجمن نویسندگان آمده است: «نمی‌توان به دلیل کشور زادگاه یا دینی که یک فرد با آن به دنیا آمده از ورودش به کشور جلوگیری کرد، این موضوع برخلاف قانون اساسی و کاملا نادرست است. انجمن نویسندگان آمریکا، شرق و غرب، فرمان اجرایی ترامپ برای ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا را محکوم و در نقطه مقابل حکم دادگاه‌ فدرال برای نگاه داشتن افراد گرفتار در فرودگاه‌ها و بازنگرداندن آن‌ها را تحسین می‌کند. حقوق بشر از جمله آزادی بیان و مذهب برای همه آمریکایی‌ها و برای همه آن‌هایی که برای زندگی بهتر به این کشور می‌آیند ضروری است.»

مصاحبه و تیپ عجیب اصغر فرهادی در نشست خبری گلدن گلوب

در ادامه این بیانیه‌ آمده است: «آنچه بیش از همه باعث نگرانی ما شده، گزارش‌هایی است که از احتمال جلوگیری از ورود اصغر فرهادی و گروه سازنده فیلم «فروشنده» به آمریکا خبر می‌دهد. از همان روزهای نخست صنعت سرگرمی با تخیل و توانایی ذهنی مهاجران ساخته شده است. انجمن ما به عنوان مجموعه‌ای از داستان‌سرایان همواره پذیرای مردم دیگر ملت‌ها با باورهای متفاوت بوده‌ است که تمنای به اشتراک گذاشتن خلاقیت خود با آمریکا را در سر دارند. ما از آن‌ها سپاسگزاریم، ما کنار آن‌ها می‌ایستیم، ما برای آن‌ها می‌جنگیم.»

فرهادی سال ۲۰۱۲ با فیلم «جدایی نادر از سیمین» جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی‌‌زبان را از آن خود کرد و در رشته بهترین فیلمنامه غیراقتباسی نیز به جمع پنج نامزد نهایی راه یافت.

کارگردان «فروشنده» یکشنبه ۱۰ بهمن با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در اسکار هشتادونهم شرکت نخواهد کرد.

خبرآنلاین

اخبار مرتبط:

شاهکار رقم خورد / از نخل طلا برای اصغر فرهادی و شهاب حسینی تا لباس زیبا و اشک های ترانه علیدوستی +تصاویر

از وقار ترانه علیدوستی تا شلوار زانو انداخته اصغر فرهادی! + تصاویر

اصغر فرهادی در آغوش همسرش پس از برنده شده در کن + تصاویر

لیلا حاتمی با ظاهری جذاب در کنار اصغر فرهادی! + عکس

اصغر فرهادی با تیپ دهه شصتی!! + عکس

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی