تبلیغات

رونمايي تویوتا از 3 محصول جديد در نمايشگاه خودرو تهران

از 3 محصول فوق 1 مورد آن نیز زیر 150 میلیون تومان قرار داد و تمام فرآيندهاي مربوط به اخذ مجوزهاي واردات آن ها نیز انجام شده است.

مدير عامل شركت ايرتويا اعلام كرد: 3 خودروی  جديد تويوتا همزمان با برگزاري نمايشگاه خودرو تهران در ایران رونمايی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار عصر ایران عبدالرضا فهيمی در نشت خبری با بیان این مطلب افزود:  این خودروها با حجم موتور زیر 2500 سی سی بوده   و در بازه قيمتي زير ٢٠٠ ميليون تومان قرار دارد.

وی ادامه داد: از 3 محصول فوق 1 مورد آن نیز زیر 150 میلیون تومان قرار داد و  تمام فرآيندهاي مربوط به اخذ مجوزهاي واردات آن ها نیز انجام شده است.

جزئیات رونمايي تویوتا از 3 محصول جديد در نمايشگاه خودرو تهران

مدیرعامل ایرتویا در ادامه در  واکنش به تغییر ممتد قوانین در حوزه واردات خودرو گفت: در جدیدترین تغییرات رخ داده ، واردات خودرو تنها توسط شرکت هایی که دارای مجوز نمایندگی از شرکت مادر هستند امکان پذیر است البته به شرط صادرات قطعات تولیدی در داخل کشور به میزان ٢.٥ برابر ارزش کالایی که قصد واردات آن را دارد!


وی ادامه داد: با توجه به قوانین موجود مشتری باید تقریبا ۱۰۰ درصد ارزش خودرو وارداتی عوارض و مالیات پرداخت کند و طبق قوانین جدیدی که قرار است تصویب و اجرا شود، قطعا عوارض بیشتری به خودرو وضع و قطعا قیمت تمام شده افزایش پیدا می کند.

مدیر عامل ایرتویا با اشاره به دستورالعمل واردات یک کیلو موز به شرط صادرات یک کیلو و نیم سیب، تاکید کرد: نتیجه این دستورالعمل این بود که شاهد دور ریخته شدن سیب های ایرانی برای استفاده از تعرفه بودیم و به نظر می رسد این دستورالعمل نیز می تواند چنین تبعاتی داشته باشد.

وی تصریح کرد: به نظر می رسد دولت برای حمایت از تولید داخل باید راهکاری مانند ایجاد صندوق حمایتی برای صادرات در پیش بگیرد.
 
وی با اشاره به اینکه در ابتدای سال جاری ٧٥ درصد بازار تویوتا در ایران را در اختیار داشتیم،گفت: میزان واردات خودرو در سال ٩٣ ، ١٠٤ هزار دستگاه بود که در سال ٩٤ به شدت کاهش یافت و آمار ها حاکی از آن است که در سال جاری میزان واردات مجدد افزایش یافته است.

فهیمی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه خودروی از محصولات تویوتا در ایران بیشترین فروش را داردگفت: پرفروش ترین محصول تویوتا در سال جاری  تویوتا پریوس بوده که خودرویی هیبریدی بوده که  این میزان استقبال از این خودرو در ایران برای شرکت مادر هم عجیب بود.

در ادامه این نشست خبری كوروش مرشد سلوك عضو هيات مديره ايرتويا نیز گفت: طبق برنامه ريزی های صورت گرفته، هلدينگ ناصح که متشکل از چندین شرکت ایرتویا ،نگین خودرو و تعدادی از شرکت های دیگری است  به زودی فعاليت خود در زمينه توليد خودرو را آغاز خواهد كرد.

هنوز برند مورد نظر براي اجراي برنامه هاي توليدی اين هلدينگ قطعي نشده ولي به طور حتم اين برند تويوتا نخواهد بود.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی