تبلیغات

درخواست سفارت آمریکا از شهروندان دو تابعیتی 7 کشور ممنوعه

سفارت آمریکا در لندن و برلین، با انتشار بیانیه‌ای از شهروندان هفت کشور ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن خواسته است که برای دریافت ویزای آمریکا اقدام نکنند و این شامل اشخاص دوتابعیتی نیز می شود.

به گزارش بی بی سی، براساس این اطلاعیه که در سایت سفارت آمریکا در لندن منتشر شده افراد دوتابعیتی هم که شهروند یکی از این کشورها هستند نمی‌توانند برای دریافت ویزای آمریکا درخواست بدهند یا وقت بگیرند.

 در این اطلاعیه تاکید شده که اگر این افراد پیش از این هم برای انجام مصاحبه وقت گرفته بودند، برای این کار حاضر نشوند.

این اطلاعیه در پی فرمان اجرایی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای منع سه ماهه صدور ویزا برای اهالی هفت کشور صادر شده است.

درخواست سفارت آمریکا از شهروندان دو تابعیتی 7 کشور ممنوعه

پیشتر نیز کنسولگری آمریکا در برلین، پایتخت آلمان، نیز اطلاعیه مشابهی را صادر کرد.

این درحالی است که بوریس جانسون، وزیر امور خارجه بریتانیا، پیشتر در اطلاعیه‌ای که در سایت رسمی دولت این کشور منتشر کرد نوشته بود که "فرمان اجرایی رئیس جمهور (دونالد ترامپ) شامل افرادی می‌شود که از یکی از هفت کشور مورد اشاره قصد سفر (به آمریکا) را داشته باشند."

جانسون این اطلاعیه را پس از گفتگو با مقامات آمریکایی صادر کرده بود.

در بیانیه وزیر امور خارجه بریتانیا آمده است که اگر فردی دوتابعیتی از غیر از مبدا هفت کشور، قصد سفر به آمریکا را داشته باشد فرمان ترامپ شامل حال او نمی‌شود و این مسافر باید بدون هرگونه مشکلی بدون توجه به ملیت و یا محل تولدش به سفرش ادامه دهد.

این بیانیه تاکید کرده بود که ترتیبات مسافرتی بیشتر در مورد اتباع دوگانه این کشورها تنها در زمانی اجرا می شود که آنها از یکی از این کشورها قصد سفر به آمریکا راداشته باشند.

اجرای فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ با ابهاماتی روبرو بوده و در روزهای گذشته اظهارات متفاوت و متناقضی از سوی مقام‌های آمریکایی درباره این فرمان منتشر شده است.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی