تبلیغات

«ماسایا ناکامورا» پدر Pac-Man درگذشت

«ماسایا ناکامورا»، یکی از پیشروان و خلاقان ژاپنی صنعت بازی های ویدیویی تاریخ که به عنوان پدر Pac-Man شناخته می شود، در سن 91 سالگی درگذشت.

ناکامورا که در سال 1955 استودیو Namco (بخشی از شرکت Bandai Namco فعلی) را بنا کرد، کار خود را به عنوان مربی سوارکاری در یکی از ادارات کشور ژاپن آغاز نمود و در عرصه ای به پیشرو و پدر بازی نمادین صنعت آرکید جهان تبدیل شد.

باندای نامکو که در سال 2005 از ترکیب دو شرکت مختلف تاسیس شد، صبح امروز مرگ ناکامورا در هفته گذشته را تایید کرد.

بازی پک-من توسط ناکامورا خلق و به وسیله «تورو ایواتانی» یکی از مهندسان نامکو، و با الگوبرداری از یک اسلایس برداشته شده از یک پیتزا طراحی شد و در سال 1980 برای نخستین بار در اختیار عموم قرار گرفت.

در دوره ای که رقیب جدی و بزرگی وجود نداشت و Space Invaders تنها آرکید موفق بازار بود، آدمک دایره شکل زرد رنگ به شدت مورد استقبال مردم و گیمرهای سراسر جهان قرار گرفت.

به اعتقاد کتاب رکوردهای گینس پک-من تاکنون بیش از 10 میلیارد بار بازی شده و به نوعی موفق ترین عنوان دستگاه های آرکید سکه ای در تاریخ است.

بازی پک-من در طول سالیان گذشته به یکی از نمادهای صنعت گیم جهان تبدیل شده و الگوی شمار بسیار زیادی از صنایع مختلف بوده است تا جایی که انواع و اقسام لباس ها و گجت های مختلف مبتنی بر آن در بازار یافت می شود.

گفتنی است نامکو درگذشت ناکامورای افسانه ای را تایید کرده، اما علت و دلیل مرگ را به دلیل احترام به خانواده او عنوان نکرده است.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی