تبلیغات

واکنش دبیر کل سازمان ملل به محدودیت‌های مهاجرتی ترامپ

واکنش دبیر کل سازمان ملل به محدودیت‌های مهاجرتی ترامپ

'آنتونیو گوترش' دبیرکل جدید سازمان ملل در مراسم افتتاحیه نشست سران اتحادیه آفریقا در اتیوپی، این کشورها ها را 'سخاوتمندترین' کشورهای جهان خواند و گفت: در شرایطی که این همه مرز در حال بسته شدن است، حتی در توسعه یافته ترین کشورهای جهان، مرزهای آفریقا به روی نیازمندان به حمایت همچنان باز است.

بیست و هشتمین نشست سران اتحادیه آفریقا نخستین نشست این نهاد از زمان روی کار آمدن ترامپ است.
دولت ترامپ به خاطر منع ورود شهروندان هفت کشور از جمله لیبی، سومالی و سودان در سراسر جهان با اعتراض های گسترده روبه رو شده است.

'انکوسازانا دلامینی زوما' رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا که این سمت را به جانشین خود تحویل خواهد داد، گفت: کاملا مشخص است که در حال ورود به برهه ای پر آشوب هستیم. مثلا کشوری که مردم ما را به بردگی گرفته بود، اکنون تصمیم گرفته است درهایش را به روی پناهجویان برخی از همین کشورها ببندد.

وی افزود: ما در مقابل این تصمیم چگونه رفتار می کنیم؟ این شرایط در واقع این یکی از بزرگترین چالش ها و آزمون ها پیش روی اتحاد و یکپارچگی ما است.

نشست سران اتحادیه آفریقا برنامه فشرده ای در دستور کار دارد. این نهاد قرار است درباره اجازه به مراکش برای پیوستن دوباره به اتحادیه آفریقا پس از 33 سال ترک آن تصمیم گیری کند. سران آفریقایی همچنین طی این نشست رئیس کمیسیون جدیدی را انتخاب خواهند کرد.

52311

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی