تبلیغات

فروشگاه آمریکایی «استار با

به گزارش ایرنا، نشریه خبری ایندیپندنت روز دوشنبه در گزارشی نوشت: «هوارد شولتز» رئیس کافی شاپ «استارباکس» در نامه ای خطاب به روسای شعب این فروشگاه اعلام کرد که به مدت پنج سال، تمرکزشان را بر روی استخدام پناهجویان و آوارگان در سراسر دنیا بگذارند.
این نشریه خبری افزود: شولتز که از طرفداران هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود، ضمن انتقاد به حکم اجرایی دونالد ترامپ مبنی بر ساخت دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک، در این نامه افزود که از کشاورزان مکزیکی که با شرکتش همکاری دارند حمایت کرده و چنانچه قانون خدمات بهداشتی دولت اوباما از سوی ترامپ لغو شود، شرکت وی به صورت داوطلبانه این خدمات را ادامه و ارائه خواهد داد.
ایندیپندنت نوشت: اقدام این فروشگاه نشان می دهد که شرکت های آمریکایی با مشکلات و پیچیدگی های زیادی در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ مواجه خواهند بود.
کافی شاپ «استارباکس» در سال 1971 میلادی از سوی دو شریک به نام های «پایک مارکت» و «الیوت بی» در سیاتل آمریکا به ثبت رسید.
این کافی شاپ آمریکایی که در اکثر کشورهای جهان از جمله انگلیس شعبه دارد، بالغ بر 19.16میلیارد دلار درآمد در سال 2015 کسب کرده است.
بر اساس گزارش های منتشر شده در حال حاضر بیش از 24هزار کارمند در این فروشگاه مشغول به کار هستند.
به دنبال احکام ضد مهاجرتی ترامپ و اعلام ممنوعیت صدور روادید و ورود اتباع 7 کشور مسلمان از جمله ایران، همزمان با خشم جهانی علیه این احکام نژادپرستانه و تبعیض آمیز، مخالفت ها داخلی در انگلیس علیه سفر ترامپ بشدت بالا گرفته است.
علاوه بر بیش از یک میلیون تن از مردم انگلیس که توماری را دراین خصوص امضا کرده اند، 'تیم فالون' رهبر حزب لیبرال دمکرات و 'جرمی کوربین' رهبر حزب کارگر از جمله شخصیت های سیاسی هستند که از 'ترزا می' خواسته اند که سفر ترامپ را به انگلیس که انتظار می‌رود تا اواخر سال جاری میلادی صورت گیرد، لغو کرده و یا آن را به تعویق بیندازد.
دولت محافظه‌کار 'ترزا می' اما درخواست گسترده مردم و سیاست مداران این کشو را برای ممنوعیت ورود 'دونالد ترامپ' به انگلیس، رد کرده است.
در همین حال در اعتراض به احکام ضد مهاجرتی ترامپ، ساعت 18 امروز ( دوشنبه) قرار است علاوه بر لندن، در شهرهای منچستر، بریستول، براتیون، لیورپول، گلاسکو، ادینبرو و کاردیف تظاهرات گسترده ای برگزار شود.
علاوه بر تظاهرات یاد شده، گروه مدنی ضد جنگ و طرفدار صلح از جمله کارزار مدنی «ائتلاف ضدجنگ» در نظر دارند تا شنبه آینده نیز تظاهرات بزرگی را در لندن به همین منظور به راه بیندازد.
اروپام**5**ن**1552/انتشاردهنده: قاسم شریعتی

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی