تبلیغات

یزد، دومین کانون نساجی کشور است

به گزارش ایرنا، حجت الله مرادخانی روز دوشنبه در همایش ملی نساجی سنتی در یزد بدون اعلام نخستین کانون نساجی کشور افزود: هنر و صنعت نساجی در یزد از اصیل ترین، سودآورترین و پیشتازترین صنایع محسوب می شود و این استان را دومین کانون نساجی کشور ساخته است.
وی ادامه داد: قدمت و شهرت هنر نساجی در یزد در پرتو اندیشه، دقت، ظرافت و ذکاوت حاصل شده است.
وی اضافه کرد: باوجود گذشت 100 سال از ماشینی شدن صنعت نساجی در یزد، این صنعت همچنان در استان پیشتاز است.
مشاور و مدیر طرح و برنامه های معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت: امروزه یزد نه تنها به سبب معماری ویژه و بناهای باستانی، بلکه به سبب وجود صنایع گوناگون از جمله صنعت بافندگی اش شناخته شده و لزوم معرفی، حفظ و احیای این رشته به خوبی احساس می شود.
وی ادامه داد: برنامه ریزی و برگزاری همایش ملی نساجی در یزد توانسته بسیاری از صاحب نظران حوزه نساجی را فراخواند تا از این طریق بتوان این صنعت را نه تنها حفظ، بلکه ترویج و رونق داد.
همایش ملی نساجی سنتی با محوریت غیاث ‌الدین نقشبند یزدی روز دوشنبه با حضور محمدرضا سیدحسینی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد و جمعی از مدیران استان، استادان و پژوهشگران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد گشایش یافت.
این همایش یک روزه با هدف بررسی نقش غیاث‌الدین نقشبند در تاریخ نساجی ایران، نقش خلاقیت و نوآوری در طرح‌های غیاث، ابعاد مختلف زندگی غیاث، نساجی سنتی و کارآفرینی، نساجی سنتی و هویت ملی و نساجی سنتی فرصت‌ها و تهدیدها برگزار شد.
7532 / 6197خبرنگار: سعید صادقی مقدم** انتشار: محمد حسین فلاح تفتی
irnayazdd@

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی