تبلیغات

معاون جامعه المصطفی: قرآن و تمدن الهی را به جهان عرضه می کنیم

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام رضا شاکری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران به مناسبت برگزاری بیست و دومین جشنواره المپیاد بین المللی قرآن و حدیث جامعه المصطفی العالمیه، افزود: هر تمدنی که به دنبال کمال و تعالی است باید با توجه به قرآن به رشد برسد، چراکه دین اسلام و قرآن، تمدن ساز است.
وی ادامه داد: ریشه های هر تمدن رشد یافته را باید در متون قرآنی جستجو کرد و با تکیه بر مهارت های آن به دنبال ترویج فرهنگ قرآنی بود.
معاون فرهنگی جامعه المصطفی العالمیه با بیان این که برخی با به راه اندازی داعش به دنبال اسلام هراسی هستند خاطرنشان کرد: اینان اسلام را دین زور و جبر می دانند و روند اسلام ستیزی را در جهان رشد داده اند، در حالی که اسلام، تمدن پرور و آماده گفت و گو با ادیان دیگر است.
وی ادامه داد: باید از ظرفیت طلبه های غیرایرانی به عنوان مبلغان و حافظان قرآن بهره برد و آنان را قرآن آموز تعلیم و تربیت کرد.
شاکری در ادامه خاطرنشان کرد: در کشور ایران از 125 ملیت، طلبه مشغول به تحصیل هستند و تا کنون توانسته ایم 60 حافظ کل قرآن را در رده های مختلف تحصیلی تربیت کنیم.
وی با اشاره به این که جامعه المصطفی العالمیه در دنیا 60 نمایندگی دارد گفت: در این مراکز برنامه های مختلفی فرهنگی و مذهبی با محوریت قرآن و جشنواره های قرآنی برگزار می شود.
وی بیان داشت: در 27 نمایندگی جامعه المصطفی جشنواره المپیاد بین المللی قرآن و حدیث برگزار می شود.
وی به ترجمه قرآن به زبان های مختلف اشاره کرد و گفت: در جامعه المصطفی العالمیه دوره های مختلف تحصیلی واحدهای قرآنی برای مهارت آموزی طلبه ها ارائه شده است که امسال از ترجمه قرآن به زبان تاجیک رونمایی خواهیم کرد.
وی ادامه داد: طلبه های این جامعه از زمان ورود به تحصیل ضمن تعمیق فضای انس با دین اسلام در فرایندهای قرآنی قرار می گیرد تا ظرفیت ها و توانمندی های آنان شناسایی و نخبگان در این حوزه تربیت شوند.
بیست و دومین جشنواره المپیاد بین المللی قرآن و حدیث جامعه المصطفی العالمیه 14 بهمن ماه امسال در 2 بخش خواهران و برادران آغاز و روز 15 بهمن ماه در مجتمع امام خمینی(ره) قم از برترین ها تقدیر می شود.
8138/ 1175 خبرنگار: فرزانه پیری ** انتشاردهنده: رضا علیمحمدی

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی