تبلیغات

ماندگاری حادثه پلاسکو در حافظه پایتخت با ایجاد موزه آتش‌نشانی

به‌گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، رجبعلی خسروآبادی درباره شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو اظهار داشت: مراسم تشییع و خاک‌سپاری شهدای آتش‌نشان با حضور گسترده شهروندان و مسئولان با‌شکوه انجام شد‌، اما آنچه از حادثه پلاسکو در حافظه پایتخت ماندگار شد فرهنگ و روحیه ایثار و شهامت بود، روحیه‌ای که وجودش در  جامعه حس آرامش و امنیت را به شهروندان خواهد داد و نشان می‌دهد افرادی هستند تا جان خود را فدای آسایش و امنیت آن‌ها کنند.

خسروآبادی افزود: از امروز وظیفه همه نهادهای فرهنگی شهر از جمله اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان تهران این است تا بر‌اساس رسالت ذاتی خود از میراث معنوی صیانت کنند تا خاطره‌جمعی مردم کشور از حادثه پلاسکو را تا ابد زنده نگه دارد.

وی تأکید کرد: هویت، روح شهری است که جامعه بدون آن حیات نخواهد داشت  و فداکاری آتش‌نشانان در حادثه پلاسکو بخشی از هویت تهران بود که حفظ آن برای تاریخ پایتخت لازم و ضروری است.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی تهران گفت: لباس‌ها و تجهیزات آتش‌نشانان ایثارگر، لوگوی فلزی ساختمان که تاریخ ساخت آن را نشان می‌داد و حتی گاوصندوق‌های سوخته و بخشی از شبکه فلزی پنجره‌های این ساختمان 54 ساله می‌تواند در محلی با عنوان موزه آتش‌نشانی نگه‌داری شود تا هیچ‌وقت رشادت‌های آتش‌نشانان فداکار ما فراموش نشوند.

به گزارش میراث‌فرهنگی - خسروآبادی ادامه داد: میراث فرهنگی تهران آمادگی دارد تا حمایت فنی و اداری را از تأسیس چنین موزه‌ای داشته باشد.

به‌علاوه اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان تهران با ارسال نامه‌ای به معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری تهران آمادگی خود را برای حمایت فنی و اداری از تأسیس موزه آتش‌نشانی اعلام کرد.

انتهای پیام/

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی