تبلیغات

برنامه بازیهای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو +نتایج ایران

به گزارش سایت کمیته ملی پارالمپیک، رشته دو ومیدانی تاکنون در هفت دوره از بازی های پارالمپیک حضور یافته و ملی پوشان آن در ادوار گوناگون این بازی ها افتخارات زیادی برای کاروان ورزشی کشورمان به ارمغان آورده اند.

تیم ملی دو ومیدانی ایران با کسب سهمیه های متعدد از رقابت های برون مرزی در سال گذشته موفق شد بهترین نفرات را برای حضور در بازی های پارالمپیک ریو انتخاب کند و اکنون با ۲۷ ورزشکار در این رقابت ها حضور می یابد.

جاوید احسانی شکیب، علی الفت نیا، حامد امیری، جلیل باقری جدی، سامان پاکباز، جواد حردانی، عبداله حیدری، سید محسن حسینی پناه، محمد خالوندی، یونس سیفی پور، سیامک صالح فرج زاده، اسداله عظیمی، علیرضا قلعه ناصری، محسن کائیدی، علی محمدیاری، سجاد محمدیان، علیرضا مختاری همامی، پیمان نصیری، مهران نکوئی مجد، سجاد نیک پرست، احمد اجاقلو، محمد فتحی گنجی، حمید اسلامی، حسین صالحی منش در بخش مردان و بتول جهانگیری، مریم سلطانی و هاشمیه متقیان در بخش زنان ۲۷ ملی پوش اعزامی به این مسابقات هستند و تیم ملی از حیث تعداد، با نفرات بیشتری به نسبت بازی های پارالمپیک لندن ۲۰۱۲ به ریو اعزام خواهد شد.

سرپرستی این تیم بر عهده علی اصغر هادی زاده است و بهمن رضایی، مصطفی بهرامی، هرمز راد صادقی نیا، سجاد مرادی، سعید کولیوند، محسن ابراهیمی، الهه شیعه ، حمید مزارزئی، مصطفی جنتی به عنوان مربیان تیم ملی در کنار این ملی پوشان حضور خواهند داشت.

دو و میدانی کاران ایران در دوره قبلی این بازی ها در لندن موفق به کسب ۵ مدال طلا، ۵ مدال نقره و ۳ برنز شدند.

ملی پوشان کاروان فرهنگی، ورزشی منا در قالب ۱۲ رشته ورزشی از ۱۷ تا ۲۸ شهریور ماه در بازی های پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ شرکت می کنند.

تیم های والیبال نشسته مردان و زنان  به دنبال کسب افتخاری تازه برای ورزش معلولان ایران در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو هستند.

به گزارش سایت کمیته پارالمپیک، اولین حضور تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران به پارالمپیک ۱۹۸۸ سئول بازمی گردد و از آن تاریخ تا کنون تیم ملی ایران ۵ دوره به عنوان قهرمانی در سالهای ۱۹۸۸، ۱۹۹۲، ۱۹۹۶، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۸ دست یافته است.

تیم ایران در مرحله گروهی بازی های پارالمپیک ریو با بوسنی و هرزگوین، چین و اوکراین همگروه است و تیم اوکراین نیز جایگزین تیم روسیه در این رقابتهاست.

تیم والیبال نشسته مردان ایران موفق ترین تیم ورزشی تاریخ ورزش ایران به حساب می آید با این اوصاف برای قهرمانی در این دوره از رقابتها دو حریف سرسخت به نام بوسنی و هرزگوین و برزیل را پیش رو دارد. در کنار پنج قهرمانی بازی های پارالمپیک، ایران دو بار هم در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۲ به عنوان نایب قهرمانی دست یافته است.

تیم والیبال نشسته با ترکیب ابوالفضل اولیایی، صادق بیگدلی، مهدی بابادی، آرش خرمالی، عیسی زیراهی، رمضان صالحی حاجی کلایی،  میثم علیپور، داود علیپوریان، حسین گلستانی، مجید لشکر صنمی، مرتضی مهرزاد، مهرزاد مهروان در این رقابت ها حضور می یابد.

هدایت ملی پوشان بر عهده هادی رضایی، سرمربی تیم است و علیرضا معمری و بهمن تاروردی زاده نیز به عنوان مربیان تیم ملی در کنار وی حضور دارند.
سرپرستی تیم والیبال نشسته آقایان نیز بر عهده منوچهر پور حسن است.

تیم ملی والیبال نشسته کشورمان اولین دیدار خود در مرحله ی گروهی را ۲۰ شهریور مقابل تیم ملی چین برگزار می کند.

تاریخ سازی در اولین حضور پارالمپیکی والیبال نشسته بانوان

بانوان ایران هم پس از درخشش در بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۴ اینچئون، اکنون به فکر تاریخ سازی  و حضوری قدرتمندانه در  عرصه والیبال نشسته پارالمپیک هستند و تلاش می کنند اولین حضور خود در بازی های پارالمپیک را به یاد ماندنی کنند.

بانوان ایرانی در مرحله ی مقدماتی با تیم های آمریکا، چین و روآندا همگروه است و اولین دیدار خود را ۲۰ شهریور ماه مقابل تیم ملی آمریکا برگزار می کند.

تیم ملی والیبال نشسته بانوان با ترکیب طیبه جعفری وردنجانی، سمیرا خالقی، بتول خلیل زاده فرسنگی، زهرا دانای طوس، معصومه زارعی بروتی، زهرا عبدی، نسرین فرهادی، مهری فلاحی دریاکناری، عشرت کردستانی، سکینه کشوری، زینب ملکی و زهرا نجاتی عارف در این مسابقات حضور می یابد.

فرید صائبی به عنوان مدیر فنی و مریم ایرانمنش به عنوان مربی هدایت ملی پوشان را بر عهده دارند و بتول مشرف جوادی نیز سرپرست تیم است.

شاهین ایزدیار: به سکوی پارالمپیک فکر می کنم

تنها نماینده شنای ایران در بازی های پارالمپیک برزیل به سکوی این رقابتها فکر می کند.

شاهین ایزدیار که در دوره گذشته بازی های پارالمپیک عنوان ششم ماده ۱۰۰ متر قورباغه را کسب کرده است به سایت کمیته ملی پارالمپیک گفت: پس از بازی های پارالمپیک لندن یک روز هم تمریناتم را متوقف نکردم و با وجود اینکه در این مدت تنها در دو مسابقه بین المللی شرکت کرده ام سطح آمادگی بالایی دارم.

وی افزود: در بازی های پارالمپیک لندن در ۱۰۰ متر قورباغه به فینال رسیده و ششم شدم اما در این دوره قصد دارم رنکینگم را ارتقا داده و به سکو برسم.

شناگر پارالمپیکی کشورمان که در این دوره از بازی های پارالمپیک قرار است در ماده ۵۰ متر کرال سینه نیز به آب بزند، اظهار داشت: در دوره قبل پارالمپیک در ماده ۵۰ متر کرال سینه به فینال نرسیدم اما در این دوره می خواهم به فینال برسم که افتخار بزرگی است چون فینال ۵۰ متر کرال سینه شبیه رقابت در دوی ۱۰۰ متر است.

وی ادامه داد: در این ماده رقابت نزدیک است چون رقبایی از کشورهای آفریقای جنوبی، چین و اوکراین دارم.

پانزدهمین دوره مسابقات پارالمپیک از ۱۷ تا ۲۸ شهریورماه در ریودوژانیرو برگزار می شود. کاروان پارالمپیک ایران با نام کاروان فرهنگی ورزشی منا دهم شهریورماه برای حضور در این دوره بازی ها عازم ریو می شود.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی