تبلیغات

نظارت سختگیرانه آمریکا بر اسلام‌ستیزی

وزارت آموزش و پرورش آمریکا از نظارت جدی و سختگیرانه بر حوادث تبعیض‌نژادی به‌ویژه اسلام‌ستیزی در مدارس این کشور خبر داد.

به گزارش «شيعه نيوز»، وزارت آموزش و پرورش آمریکا با اعلام این خبر افزود: نظارت شامل جمع‌آوری اطلاعات در مورد اعمال نژادپرستانه و اهانت به دانش‌آموزان به خاطر مذهب آنان به‌ویژه دانش‌آموزان مسلمان در سال جاری خواهد بود.
 
کاترین ایلامون، مسئول حقوقی وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ این وزارت قصد دارد با همکاری مدارس و انجمن‌ها محیط جامع و آرامی را برای تمامی دانش‌آموزان به ارمغان آورد.

وی گفت: دانش‌آموزان تمامی ادیان باید احساس راحتی و با ارزش بودن کنند.

ابراهیم هوپر، سخنگوی شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی گفت: برخوردهایی مانند تروریست خواندن دانش‌آموزان مسلمان تا شوخی‌هایی مانند «بمب شما کجاست؟»، در مدارس عادی نیست.

وی افزود: چنین رفتارهایی باعث ایجاد یک محیط آموزشی مسموم می‌شود که دانش‌آموزان مسلمان همواره احساس ترس کنند.

در ۳۰ دسامبر سال گذشته (دی ۹۵)، آرنی دانکن، وزیر سابق همراه با جان کینگ، وزیر کنونی آموزش و پرورش آمریکا نامه مشترکی را به مدیران تمام مدارس ارسال کردند و از آن‌ها خواستند تا حافظت از دانش‌آموزان را در برابر رفتارهای نژادپرستانه افزایش دهند.

در این نامه آمده بود: میزان حوادث نژادپرستانه علیه پناهجویان سوریه‌ای نیاز فوری به وجود فضاهای امن برای دانش‌آموزان مسلمان را می‌طلبد.

نامه گفته بود: معلمان باید در روش خود در پاسخ به اینگونه حوادث و دیدگاه‌های مشاجره‌ای در محیط مدارس که منجر به تهدید و ارعاب دانش‌آموزان مسلمان و سایر اقلیت‌های مذهبی و فرهنگی می‌شود، تجدید نظر کنند.

سال گذشته بیش از ۱۰ هزار شکایت شامل نژادپرستی به وزارت آموزش و پرورش ارائه شد که موارد اسلام‌ستیزانه در آن‌ها به‌صورت جداگانه مورد بررسی قرار نگرفت.

تحقیق شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی بخش کالیفرنیا در سال ۲۰۱۴ نشان داد، حدود ۵۵ درصد از دانش‌آموزان مسلمان شکلی از رفتار اسلام‌ستیزانه را در مدارس تجربه می‌کنند.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی