تبلیغات

مداحان آذربایجان غربی ساماندهی می شوند

حجت الاسلام محمد داداش زاده روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: امسال اسامی و مشخصات مداحان، مسئولان هیات ها و انجمن های اسلامی و نیز مسئولان کانون های فرهنگی و تبلیغی استان در سامانه ای با عنوان طوبی به ثبت می رسند.
وی اظهار کرد: در سطح استان 346 نفر و در ارومیه 53 نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند و تا پایان امسال از همه افراد مورد نظر ثبت نام صورت می گیرد.
وی ادامه داد: برای سطح بندی مداحان 19 آزمون مختلف کتبی و شفاهی برگزار شده است.
حجت الاسلام داداش زاده گفت: 452 نفر نیز به واسطه حضور در آزمون ها و موفقیت در آن کارت مداحی دریافت کرده اند.
وی افزود: در آذربایجان غربی به همت بنیاد دعبل خزاعی، 63 نفر مداح نیز بیمه شده اند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی بیان کرد: در سراسر کشور نسبت به درجه بندی مداحان بر اساس مقبولیت، توانمندی و برخی فاکتورهای دیگر اقدام می شود که در این میان افراد بالای 60 سال که در بین مردم جایگاه و محبوبیت دارند با عنوان پیر غلام اهل بیت (ع) یاد می شوند.
وی ادامه داد: در آذربایجان غربی هفت مرکز آموزشی مداحی وجود دارد که یک واحد از آنها در هر کدام از شهرهای میاندوآب و خوی بوده و بقیه در مرکز استان راه اندازی شده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی اظهارکرد: بر اساس تصمیمات ستاد ساماندهی مناسبت های فرهنگی تبلیغات اسلامی استان، امسال دو نوبت تجمع بزرگ مردمی عزاداران حسینی در ماه محرم در استان برگزار خواهد شد که در ارومیه و خوی برنامه ریزی شده است.
به گزارش ایرنا، چهار هزار و 188 نفر مداح در آذربایجان غربی فعالیت می کنند که از این تعداد سه هزار و 748 نفر مرد و 440 نفر زن هستند.
8135/2093

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی