تبلیغات

امام جمعه زرقان:در مقابل استکبار باید محکم ایستاد

به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمدهادی ربانی شیرازی در خطبه های نماز جمعه این شهر افزود:این ایستادگی جلو فزون خواهی آنها را می گیرد.
امام جمعه زرقان با اشاره به موضوع گروه اقدام مالی برای مبارزه با پولشویی (اف. ای. تی . اف). FATFگفت:شخصیت های باغیرت در مجلس و دولت خواسته های FATFرا نخواهند پذیرفت زیرا خواسته آنها مبنی بر تحریم شرکت ها و نهادهای کشور توسط بانک های ایرانی توهین به ملت ایران است.
امام جمعه زرقان با اشاره به اینکه در حوزه ، دانشگاه و مجلس توان لازم برای تدوین قانون جامع برای مبارزه با پولشویی و تروریسم وجود دارد گفت: نیازی به نسخه غربی ها نداریم.
حجت الاسلام ربانی شیرازی در همین رابطه با اشاره به اینکه این نهاد بین المللی (FATF) برای مبارزه با پولشویی و عدم انجام مبادلات بانکی برای تروریسم تشکیل شده است افزود: این موضوع که این نهاد به ایران بگوید که بر اساس تحریم های وضع شده علیه شرکت ها ، نهادها و اشخاص ایرانی ، بانک مرکزی و بانکهای ایرانی با آنان کار نکنند پذیرفته شده نیست و آنها نمی توانند برای ما نسخه بپیچند.
وی گفت: خدای نکرده اگر این خواسته پذیرفته شود که مثلا بانک های ایرانی دانشگاه صنعتی شریف را تحریم کند تیشه به ریشه خودمان است و اهانت به ملت ایران است .

**جشن عاطفه ها
امام جمعه زرقان با اشاره به آغاز سال تحصیلی دانش آموزان و برگزاری جشن عاطفه ها و کمک به دانش آموزان نیازمند ، محبت و کمک به نیازمندان را جزو توصیه های موکد قرآن ، دین و مذهب دانست و گفت : آنقدری که در مورد کمک به نیازمندان و ایتام در قرآن سفارش شده ، اینگونه تصور می شود که فقط و فقط مسلمانان وظیفه کمک به محرومین و نیازمندان را باید در اولویت قرار دهند.
حجت الاسلام ربانی شیرازی با دعوت از مردم برای شرکت در جشن عاطفه ها گفت: نشاندن لبخند بر لبان دانش آموزان نیازمند با اهدای کیف و کفش و لوازم التحریر در پیشگاه خداوند اجری عظیم دارد.
امام جمعه زرقان عید سعید غدیر را عید اکمال نعمت و اتمام دین توصیف کرد و ضمن تبریک این عید بزرگ به نمازگزاران ، در عظمت آن گفت: عظمت غدیر به حدی است که خداوند به پیامبر گرامی اسلام فرمود اگر امروز ولایت و جانشینی علی (ع) را ابلاغ نکنی ، رسالتت را انجام نداده ای.

**کاشی حافظ و پیگیری مسائل آن
حجت الاسلام ربانی شیرازی در ادامه خطبه های نماز جمعه با اشاره به دستور رهبر معظم به همگان و خصوصا دولت برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل پیگیری مشکلات کارگران کارخانه کاشی حافظ را از مسائل جدی بخش زرقان توصیف کرد و به کارگران قول داد تمام توان خود را برای رفع مشکلات این کارخانه و کارگران عزیز بکار گیرد.
حجت الاسلام ربانی شیرازی با اشاره به شناسایی و انهدام یک تیم از سارقان در زرقان که مبادرت به سرقت احشام و فروش آنها می کردند از نیروهای زحمتکش نیروی انتظامی زرقان تقدیر و تشکر کرد.
خبرنگار: سعید فانی - دبیر: غلامرضا مالک زاده
7379 / 1876

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی