تبلیغات

دارساوین محل حماسه آفرینی های ارتش، سپاه و پیشمرگان کرد مسلمان است

سرهنگ پاسدار رضا فقیهی روز جمعه در حاشیه رونمایی از یادمان شهیدان زین الدین در دارساوین شهرستان سردشت اظهار کرد: با توجه به این که دارساوین محل شهادت سردار سرلشکر مهدی زین الدین فرمانده لشکر 17 علی ابن ابی طالب(ع) و مجید زین الدین است، مردم قم در این منطقه اقدام به ساخت یادمان این شهدا کردند.
وی افزود: این یادمان توسط مردم قم ساخته شده و هفت میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز آن لازم است.
وی گفت: یادمان شهید زین الدین شامل فضاهای مناسبی همچون نمازخانه، سالن اجتماعات و ساختمان خدمات به زائران است.
معاون هماهنگ کننده سپاه شهدا آذربایجان غربی نیز در حاشیه این مراسم به ایرنا گفت: امسال تعداد 225 هزار نفر از زائران راهیان نور شمال غرب کشور از یادمان های استان بازدید کردند.
سرهنگ جلیل وحیدی اظهار کرد: در استان آذربایجان غربی 7 یادمان برای زائران راهیان نور شمالغرب کشور وجود دارد که امسال تعداد 225 هزار نفر از 16 استان کشور در این یادمان ها حاضر شدند.
وی با اشاره به مرزی بودن این استان اضافه کرد: آذربایجان غربی جزو هفت استانی است که در چهار سال گذشته به عنوان یکی از مراکز ثقل راهیان نور کشور معرفی شده است.
وی گفت: اعتبار کافی برای اجرای عملیات زیرساختی در چهار یادمان شاخص بلفت و دوپه زه سردشت، تمرچین پیرانشهر، شهید ناصر کاظمی پیرانشهر و شهید بروجردی اختصاص یافته است که ساخت آنها نیز آغاز می شود.
به گفته وی، بر اساس پیگیری های صورت گرفته، از اوایل سال آینده عملیات زیرساختی و ایجاد امکانات لازم در یادمان های استان آغاز می شود.
وی در مورد انتقال یادمان شهید بروجردی اظهار کرد: در سالجاری به همت مسئولان استانی و شهرستان نقده به علت نامناسب بودن وضع مکانی یادمان شهید بروجردی در جاده مهاباد به ارومیه این یادمان به سه راهی نقده منتقل شد.
در مراسم رونمایی از یادمان شهید زین الدین در روستای دارساوین سردشت حدود 200 نفر از زائران راهیان نور استان قم حضور داشتند.
1905/3093**خبرنگار: آرام ظاهری**پیمان پاکزاد**دبیر: حسن فاخری

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی