تبلیغات

رقابت گروهی طراحان لباس در جشنواره ˝خلیج فارس˝

رئیس انجمن طراحان پارچه و لباس ایران می‌گوید برای نخستین بار در یک جشنواره، رقابت میان طراحان پارچه و لباس به شکل گروهی انجام می‌شود.

سرویس مد و لباس هنرآنلاین: صدیقه پاک‌بین، رئیس انجمن طراحان پارچه و لباس ایران درباره برنامه‌های پیش روی این مرکز در پاییز سال جاری به خبرنگار هنرآنلاین گفت: چندی پیش و در جلسه هیئت مدیره انجمن مصوب شد که برای نخستین بار در ایران یک جشنواره در عرصه مد و لباس به شکل رقابت گروهی برپا شود و مقرر شد در پاییز پیش رو، این فستیوال با عنوان "خلیج فارس" میزبان طراحان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان، هنرجویان فعال انجمن طراحان پارچه و لباس باشد. 

پاک‌بین در ادامه تصریح کرد: در این فضای رقابتی از آغاز مراحل طراحی و دوخت یک لباس که مرتبط با پژوهش و طراحی الگو بوده تا مراحل تکمیل اثر به شکل جمعی و گروهی به انجام کار پرداخته و حتی مراحل تحقیقاتی مرتبط با طراحی لباس هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رئیس انجمن طراحان پارچه و لباس ایران با اشاره به جلسات متعدد تشکیل شده درباره کم و کیف برپایی جشنواره "خلیج فارس" اظهار داشت: تاکنون اطلاع رسانی مناسبی در راستای برپایی این رویداد انجام شده و تاکنون هم طرح‌های بسیاری به دستمان رسیده که نظر به اهداف و رویکردهای جشنواره مورد ارزیابی و نظرسنجی قرار می‌گیرد.

پاک‌بین افزود: به دلیل پیش رو بودن ایام ماه محرم، آبان سال جاری زمان مناسبی برای برگزاری جشنواره ملی "خلیج فارس" است و علاقه‌مندان فرصت دارند برای حضور در این فضای رقابتی برای ثبت نام و ارسال طرح اقدام کنند.

او با اشاره به رایزنی با مراکز مختلف به منظور میزبانی از آثار این جشنواره بیان کرد: کاخ سعدآباد، تالار وحدت و سالن برج میلاد گزینه‌های انجمن در ارتباط با مکان برپایی نمایشگاه است.

رئیس انجمن طراحان پارچه و لباس ایران در خاتمه گفت: علاقه‌مندان با مراجعه به سایت انجمن و کانال‌های تلگرامی مرتبط به فواصل در جریان چند و چون این رویداد قرار گرفته و امید است در این دوره از جشنواره ملی مد و لباس"خلیج فارس" شاهد حضور پررنگ فعالان و هنرمندان این عرصه باشیم.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی