تبلیغات

حجت الاسلام و المسلمین احمدی، چراغ روش علم و خادم مردم بود

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد شاهچراغی روز پنجشنبه در نشست مشترک ستاد بزرگداشت مرحوم حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا احمدی امام جمعه فقید بیارجمند و مفاخر استان سمنان در دفتر امام جمعه این شهر، افزود: امام جمعه فقید بیارجمند، چراغی روشن در استان سمنان بود و علاوه بر امور معنوی، در رفع مشکلات و خدمت به مردم در مواردی مانند گازرسانی و ساخت زائرسرا در بیارجمند نقش بسیار موثری داشته است.
وی با بیان اینکه عالم عامِل از شعائرالله و بزرگداشت عالمان کار بسیار شایسته ای است، تاکید کرد: تقدیر از عالم همان تجلیل از مقام الهی و بزرگداشت افراد عالم در راه خدا و برای خدا است.
وی با بیان اینکه در زمینه نکوداشت بزرگان هرچه هزینه شود، کم است، اظهار کرد: باید نام تمام بزرگان زنده نگه داشته شود و همیشه به نیکی از آن ها یاد شود.
امام جمعه سمنان با اشاره به برگزاری آیین بزرگداشت مرحوم حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا احمدی، امام جمعه فقید بیارجمند، خاطرنشان کرد: این مرحوم، عالمی بزرگ، مقبول و مورد علاقه بسیاری از شخصیت های علمی کشور بود.
آیت الله شاهچراغی، از جمله ویژگی های مرحوم حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا احمدی را، عالم عامِل بودن، متوازن، مردمی و محبوب و دارای همت بلند بودن عنوان کرد.
وی با بیان اینکه همه مردم باید در آیین بزرگداشت این عالم شرکت داشته باشند، تاکید کرد: خانواده این مرحوم باید گرامی و محترم شمرده شوند.
امام جمعه سمنان گفت: در استان سمنان بزرگان مذهبی بسیاری وجود داشتند و باید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نکوداشت این افراد را برگزار کند.
بخشدار بیارجمند نیز در این نشست گفت: در روز بزرگداشت مرحوم حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا احمدی، یک خیابان یا یک میدان به نام این عالم نامگذاری می شود.
روح الله کریمی با بیان اینکه بیارجمند آمادگی برگزاری این همایش را دارد، اظهار کرد: همچنین تمبر یادبود این امام جمعه فقید نیز چاپ می شود.
آیین بزرگداشت مرحوم حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا احمدی، امام جمعه فقید بیارجمند روز پنجشنبه پانزدهم مهر 95 در بیارجمند برگزار می شود.
حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمد رضا احمدی ظهر سه شنبه دوازدهم دی سال 91 در 80 سالگی دعوت حق را لبیک گفت.
وی درطول عمر خود و در مدت اقامه نمازجمعه باعث وحدت و یکدلی مردم منطقه شده بود و با نگاهی فراجناحی و با مهربانی و سعه صدر همه اقشار و گروه ها را دور خود جمع و حول محور رهبری نظام هدایت می کرد.
7341/6103 خبرنگار: خدیجه سلطانی پور ** انتشاردهنده: مصطفی دهقان

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی