تبلیغات

رئیس دانشگاه علمی کاربردی: کاربردی کردن علوم دینی از اولویت های این دانشگاه است

به گزارش ایرنا، محمد حسن امید روز پنجشنبه در آیین پایانی دوازدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علمی کاربردی کشور در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی(عج) قم، با اشاره به اقدام های خوبی که در این زمینه انجام شده است، افزود: این مرکز درصدد است تا محتوای علوم مختلف در زمینه های کشاورزی، محیط زیست، صنعت و غیره را از متن آیه های قرآن مجید استخراج و بر مبنای آن کار آموزش را انجام دهد.
وی با بیان این که این اقدام گام بزرگی در به کارگیری دین در حوزه های مختلف محسوب می شود، اضافه کرد: این طرح از سال تحصیلی جاری به صورت آزمایشی در چند مرکز علمی کاربردی کشور به صورت طرح آزمایشی اجرا می شود.
وی جایگاه قرآن و عترت در این دانشگاه را خوب توصیف کرد و افزود: بیشتر دانشجویان این دانشگاه با قرآن مانوس و مهشور هستند و در این عرصه سابقه قابل توجهی دارند.
امید با اشاره به تشکیل هیات امنای دانشگاه علمی کاربردی بر طبق مصوبه هیات رئیسه این دانشگاه، از تصویب مرکز فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه همزمان با این مصوبه خبر داد و گفت: دانشگاه علمی کاربردی نخستین دانشگاه در کشور است که یک مرکز تخصصی در سطح اداره کل برای فعالیت های قرآنی دائر نموده است و این مرکز با توجه به نمایندگی هایی که در سطح کشور خواهد داشت، دامنه فعالیت های آن نیز بیش از پیش توسعه پیدا می کند.
وی افزود: به برکت انقلاب و نفس معنوی امام راحل و رهبر معظم انقلاب فعالیت های قرآنی در کشور رونق چشمگیری پیدا کرده و بیشتر حافظان و قاریان قرآن کریم در سطح بین المللی از ویژگی های قابل توجهی برخوردار هستند.
مسئول دبیرخانه جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علمی کاربردی کشور نیز در سخنانی افزود: این جشنواره از 6 بخش ادبی، هنری، پژوهشی، فناوری، کتبی و شفاهی و 36 رشته تشکیل شده است.
محمد حسن نادری تعداد شرکت کنندگان در این جشنواره را بیش از 12 هزار تن از دانشجویان، استادان و کارمندان دانشگاه علمی کاربردی عنوان کرد و گفت: این جشنواره از مرحله تبلیغات و ثبت نام حدود 7 ماه به طول انجامیده است.
وی رشد 10 درصدی شرکت کنندگان نسبت به دوره گذشته، استفاده از ظرفیت مراکز حوزوی و فرهنگی، استفاده از دفاتر مراجع تقلید، کاهش قابل توجه بودجه مصرف شده بدون کاستن از کیفیت کار، برگزاری چند نشست از جمله چهلمین نشست رئیسان واحدهای استانی، سی اُمین نشست رئیسان مراکز علمی کاربردی قم، ششمین نشست کارشناسان فرهنگی و دانشجویی واحدهای استانی پس از 2 سال وقفه را از جمله ویژگی های این جشنواره ذکر و ابراز امیدواری کرد: با ایجاد مرکز فعالیت های قرآنی از سال های آینده در کنار برگزاری جشنواره فعالیت های مستمر آموزشی پژوهشی را نیز داشته باشیم.
7403 / 1175 خبرنگار محسن آقاگلی ** انتشار دهنده: رضا علیمحمدی

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی