تبلیغات

نیازمند شتاب بیشتری در عرصه علمی هستیم/ضعف در حوزه فناوری

به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام علیرضا سلیمی روز پنجشنبه در جمه دانشجویان دانشگاه پیام نور محلات، اظهار داشت: کشور در زمینه تولیدات علمی موفق عمل کرده است اما برای حفظ اقتدار منطقه ای به شتاب بیشتری در این خصوص نیاز است.

وی افزود: در گام دوم پس از تولیدات علمی، در بخش فناوری دچار کمبود هستیم که باید در این بخش یک تحول جدی اتفاق بیفتد.

دبیر اول کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: باید به سمت تجاری سازی فناوری حرکت کرد تا صادرات علم و فناوری در راس صادرات کشور قرار بگیرد.

سلیمی افزود: در حال حاضر در سبد صادرات کشور، نفت و فرآورده های نفتی و پتروشیمی سنگینی می کند و سهم زیادی از کالاهای صادراتی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از نفت حاصل می شود.

وی از انسجام در تصمیم گیری، پرهیز از موازی کاری و نیاز سنجی علمی کشور به عنوان سه عنصر اصلی برای انجام فعالیت های جدید علمی نام برد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دانشجو آرمان خواه است و نباید با کانالیزه کردن دانشگاه ها از آرمان خواهی دانشجویان جلوگیری کرد.

سلیمی افزود: آرمان خواهی روحیه نشاط و امید به دانشجویان می دهد و بستر کمال خواهی آنان را فراهم می کند.

دبیر اول کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از دانشجویان خواست در زمینه تشکیل کرسی های آزاد اندیشی و انتشار نشریات علمی، ترویجی و پژوهشی بیش از پیش گام بردارند.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی