تبلیغات

آیا عراق هم از عربستان شکایت می کند؟

نماینده پارلمان عراق گفت: دولت عراق حق دارد قانونی تصویب کند که بنا بر آن از عربستان شکایت کند و به خاطر حمایت عربستان از تروریست های داعش از سعودی ها غرامت بخواهد.

به گزارش «شيعه نيوز»، امین بکر عضو کمیته حقوقی پارلمان عراق امروز پنج شنبه گفت: دولت عراق حق دارد قانونی تصویب کند که بنا بر آن از عربستان شکایت کند و به خاطر حمایت عربستان از تروریست های داعش از سعودی ها غرامت بخواهد.

این سخنان بکر پس از آن است که کنگره آمریکا برای اولین بار در دوره ریاست جمهوری اوباما وتوی اوباما درباره ممنوعیت شکایت از عربستان در حادثه 11 سپتامبر را رد کرد. این اقدام کنگره ضربه ای برای اوباما به شمار می رود؛ چراکه تا کنون هیچ کدام از وتوهای وی توسط کنگره ابطال نشده بود با اینکه اوباما تا کنون 12 بار از این حق خود استفاده کرده است.

بکر افزود: قانون کنگره آمریکا درباره شکایت از عربستان و دریافت غرامت برای قربانیان حملات 11 سپتامبر ربطی به اوضاع عراق ندارد، چون قوانین آمریکا را نمی توان در عراق اجرا کرد زیرا عراق حاکمیت و قوانین مستقل دارد و از این رو لازم است دولت عراق برای شکایت از عربستان اقدامی قانونی انجام دهد و البته این نیز به خاطر وجود احزاب سیاسی مختلف در عراق، محال است.

این نماینده پارلمان عراق گفت: البته شکایت از عربستان راه های دیگری هم دارد که نیازمند موضع حقوقی دولت است، زیرا عراق نیز از قوانین بین المللی تبعیت می کند و دولت عراق می توان در این زمینه هماهنگی های لازم را انجام دهد و پارلمان هم نمی تواند در تصمیمات دولتی دخالت کند.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی