تبلیغات

تاثیرات مکمل های بدنسازی بر باروری را بخوانید

مکمل های بدنسازی غیر استاندارد که مورد تایید سازمان دارو و غذا نیست به بیماری نارسایی کلیه و غیر مستقیم به بیماری های قلبی عروقی منجر می شود.

تاثیرات مکمل های بدنسازی بر باروری را بخوانید

مصرف کراتین

دکتر اتاق زاده، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی گفت: در مکمل های بدنسازی که به صورت آزمایشگاهی ساخته می شود این مواد ممکن است مورد نیاز بدن نباشد و عوارضی مانند افزایش توده عضلانی ایجاد کند.
وی افزود: بیش از حد مصرف کردن این مکمل های غیر استاندارد که سازمان غذا و دارو نیز این مکمل های بدنسازی را تائید نمی کند باعث به وجود آمدن علائمی می شود.
وی عنوان کرد: علائمی مانند هیکل بزرگ، ریزش مو، صدای کلفت، پر مویی، در نهایت خانم ها علائم مردانه پیدا می کنند و در آقایان حد توان پایین می آید و باروری را در هر دو جنس مختل می کند.
وی تصریح کرد: در کار کبد اختلال ایجاد می شود و یا بیش از حد مصرف کردن چربی های خوب بدن (HDL) خون پایین و چربی های بد بدن کلسترول (LDL) بالا می رود و دفع این مواد از طریق کبد ناتوان می ماند .
وی خاطر نشان کرد: از طرف دیگر کراتینی که در گوشت و پروتئین موجود است برخی از این مکمل های بدنسازی بیش از حد حاوی کراتین است و موجب عوارض گوارشی مانند دل درد، تهوع، استفراغ،اسهال ، افزایش وزن اتفاق می افتد تا در این صورت در بدن کم آبی به وجود می آید و فرد مجبور است بیش از حد آب مصرف کند و در نتیجه در کار کلیه اختلال ایجاد کند.
وی در مورد عوارض مکمل های بدنسازی غیر استاندارد اظهار نشان کرد: کراتین بیش از حد موجود در این مکمل ها، سنگ کلیه ، نارسایی کلیه ، دیالیزی و در نهایت به مرگ فرد منجر می شود که نشانه مصرف بیش از حد کراتین کم آبی بدن ، عطش است که تا در این صورت باید کراتین قطع شود.
وی در نهایت گفت: افرادی که در معرض مصرف کراتین هستند باید هر ۶ ماه یک بار مورد آزمایش قرار بگیرند زیرا مصرف کراتین به طور غیر مستقیم فرد را دچار اختلال در فشار خون ، بیماری قلبی عروقی می کند.

باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط :

آیا باید بدنسازان کراتین مصرف کنند ؟ کراتین را چگونه مصرف کنیم تا بهترین نتایج را بگیریم

برای درمان موهای وز، بوتاکس بهتراست یا کراتین

صاف کردن موهای فر با کراتین

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی