تبلیغات

سردار فضلی: دفاع مقدس عبرتی درس آموز برای آمریکاست

به گزارش ایرنا سردار علی فضلی در نخستین یادواره 64 شهید بخش چغامیش دزفول عصر پنجشنبه در جمع هزاران نفر از مردم این بخش، دفاع مقدس و جانانه ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی را عبرتی بزرگ برای استکبار جهانی، آمریکا، آل سعود، رژیم صهیونیستی و داعش دانست و افزود: در دوران دفاع مقدس بسیج مردمی و نیروی معنویت جوانان ایران با وجود تمام کمبود امکانات سیلی محکمی به صدام و ابرقدرتها زدند.
وی قرآن، عترت و مردم را سه پایه انقلاب اسلامی برشمرد و ادامه داد: انقلاب اسلامی بر پایه مردمی استوار است که همه جان و سرمایه خود را برای دفاع از دین خدا به میدان آوردند و پیروزی های بزرگ در برابر استکبار جهانی را رقم زده اند.
جانشین سازمان بسیج مستضعفان استکبار ستیزی و دشمن ستیزی را از جمله ویژگی های برجسته ملت ایران دانست و ابراز کرد: مردم بزرگ ایران اسلامی با الهام از مکتب اباعبدالله(ع) زیر بار ظلم نرفته و در مقابل دشمنان قسم خورده ایران اسلامی و همه شیاطین با قدرت ایستاده است.
سردار فضلی با گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، دزفول را پایتخت مقاومت ایران نامید و خاطر نشان کرد: دزفول مقاوم و قهرمان به الگوی آزاداندیشان گیتی تبدیل شده است.
وی با اشاره به نقش امام جمعه فقید دزفول آیت الله سید مجدالدین قاضی دزفولی در دوران دفاع مقدس و شکل دهی به مقاومت مردم دزفول گفت: نقش آیت الله قاضی در مقاومت و ایستادگی مردم دزفول زیر موشک باران و هجمه سنگین دشمن بی نظیر است.
جانشین سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به اتحاد همه قوای نظامی و همه اقوام کشور در مقابل بیگانگان تاکید کرد: ارتش مقتدر جمهوری اسلامی، دریادلان بسیجی و سپاه و همچنین اقوام مختلف برای دفاع از دین خدا متحد و همدل بوده و تمام امکانات و سرمایه خود را به میدان می آورند.
سردار فضلی با اشاره به شرایط روزهای نخست جنگ تحمیلی ادامه داد: در حالی که تسلیحات و حتی وسیله نقلیه برای جا به جایی یک گردان نیرو در روزهای نخست جنگ تحمیلی وجود نداشت و اخبار سقوط شهرهای مرزی موجب ناامیدی برخی مسئولان کشور شده بود وجود پرصلابت امام(ره) و رهبری حکیمانه ایشان موجب دمیدن روح امید در جوانان و تغییر معادلات صحنه نبرد شد.
از 2 هزار و 600 شهید شهرستان دزفول در دفاع مقدس 64 شهید متعلق به بخش چغامیش این شهرستان است.
بخش چغامیش دزفول همچنین در دفاع از حریم اهل بیت(ع) 2 شهید مدافع حرم تقدیم کرده است.
6068*1613*شبس*خبرنگار:محمدعلی فریدپناه*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی