تبلیغات

مدیریت مالی بیمه‌ها کلید می‌خورد / ایجاد صندوق مشترک بیمه‌ای / تجمیع بیمه نیروهای مسلح با اذن رهبری

علی نوبخت در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، درباره جدیدترین اقدامات مجلس برای تجمیع بیمه‌ها اظهار داشت: در روز شنبه هفته جاری درباره این موضوع بحث مفصلی خواهیم داشت زیرا معتقدیم این موضوع باید در منابع مالی مدیریت شود، زیرا پراکندگی اعتبارات به نفع حوزه سلامت نیست چون منابع مالی نیز محدود است و باید این اعتبارات در یک سازمانی جمع و مدیریت شود تا هم صرفه جویی صورت پذیرد و هم در راستای اقتصاد مقاومتی پیش رویم، بنابراین در زمینه مدیریت منابع مالی در راستای تجمیع بیمه‌ها برنامه خواهیم داشت.

باید از یک جای شروع کنیم، در وهله نخست ایجاد صندوق مشترک بیمه ای

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره وضعیت نهایی تجمیع بیمه‌ها نیز پاسخ داد: فعلاً این کار در این وهله امکانپذیر نیست، زیرا مسئله دارد و اصلاً نمی‌گذارند و حتی عنوان می‌شود در شرایط کنونی خلاف عدالت است زیرا سازمان تامین اجتماعی با یک ساختار دیگری شکل گرفته است و همیشه کارگران درصد بیمه بیشتری نسبت به کارمندان پرداخت کرده اند، بنابراین آنها معتقدند اگر یک سازمان ضعیف دیگری را با آنها ادغام شود به نوعی بی‌عدالتی است و آنها ضرر می‌بینند ولی باید از یک جای شروع کنیم براین اساس باید یک صندوق مشترک تعریف شود.

تامین اجتماعی کمبود درمانگاه و بیمارستان در مناطق کارگری را پاسخ دهد

نوبخت در پاسخ به این پرسش که در این زمینه این نقد هم به تامین اجتماعی وارد می‌شود که آنها در طول این همه سال که از کارگران پول بیمه گرفتند ولی برای سلامت آنها هزینه نکردند و حتی در مناطق کارگری - درمانگاه و بیمارستان ساخته نشده است؟ توضیح داد: این بحث دیگری است که باید مسئولان این سازمان پاسخ دهند.

برای تجمیع بیمه نیروهای مسلح، باید رهبر معظم انقلاب اذن دهند

وی در توضیحات بیشتر ادامه داد: بنابراین ما در راستای تجمیع بیمه‌ها؛ یک سازمان بیمه نیروهای مسلح را نیز داریم که به دلایلی درباره این سازمان حساسیت‌های وارد است که باید رهبر معظم انقلاب در این باره تصمیم و اذن دهند.

مدیریت منابع مالی بیمه‌ها طی چند ماه آینده

نوبخت با اشاره به اینکه ولی مدیریت منابع بیمه ای باید صورت پذیرد و قانون نیز با بحث بیمه سلامت ایرانیان به آن روشن پرداخته است، خاطرنشان کرد: ما در راستای قانون برای سر و سامان دادن وضعیت بیمه‌ها اقدام خواهیم کرد و نتایج مدیریت منابع مالی بیمه‌ها طی چند ماه آینده مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی